Trendy w oświetleniu motoryzacyjnym

Trendy motoryzacyjne

Nowoczesne oświetlenie dla motoryzacji to globalny kierunek rozwoju! Zwiększanie postępów w zakresie oświetlenia pojazdów inspiruje użytkowników do poszukiwania innowacji. Podwyższona wydajność, lepsze bezpieczeństwo i unikatowe wzornictwo stanowią podstawowe kierunki rozwoju i badań nad oświetleniem dla motoryzacji.

OSRAM, jako największy dostawca oświetlenia dla przemysłu motoryzacyjnego na świecie znajduje się na czele rozwoju technologicznego.

Wszystkie kierunki rozwoju oświetlenia motoryzacyjnego:

Światła laserowe

Światła laserowe: nowe techniczne rozwiązanie dla reflektorów samochodowych

BMW i8 i Audi R8 LMX zostały wypuszczone na rynek niemal w tym samym czasie jako pierwsze seryjnie produkowane pojazdy z reflektorami laserowymi. OSRAM był mocno zaangażowany w prace rozwojowe nad innowacyjną technologią świateł laserowych. Ten trend w oświetleniu otwiera zupełnie nowe horyzonty w zakresie wzornictwa i wydajności reflektorów samochodowych.

Trend: Światła laserowe w reflektorach
Światła laserowe

Reflektory µAFS LED

W ramach projektu badawczego w ciągu ostatnich trzech lat stworzono inteligentny reflektor wysokiej jakości, który analizuje regularnie warunki drogowe i pogodowe. Przenosi to ideę adaptacyjnego oświetlenia reflektorowego na zupełnie nowy poziom. Jako firma zarządzająca całością prac i partner konsorcjum badawczego, OSRAM z sukcesem zakończył rozwój podstaw dla przyszłych inteligentnych reflektorów LED wysokiej jakości.

Trend: reflektory µAFS LED
Oświetlenie powierzchniowe OLED

Oświetlenie powierzchniowe OLED jako rozwinięcie świateł LED

OLED (organiczne diody elektroluminescencyjne) stanowią kontynuację rozwojową źródeł LED. Emitery powierzchniowe o jednolitym rozsyle światła, możliwości wyboru wielu barw światła i całkowicie elastyczny design stanowią przyszłość oświetlenia dla motoryzacji, oferując wiele możliwości adaptacyjnych w oświetleniu wnętrz i oświetleniu zewnętrznym.

Trend: OLED – zaawansowane oświetlenie powierzchniowe
Reflektory z funkcją doświetlana zakrętów

Reflektory z funkcją doświetlania zakrętów po raz pierwszy w technice LED

Dynamiczne reflektory z funkcją doświetlania zakrętów – całkowicie nowy poziom techniki przyszłości. Do chwili obecnej, w celu poruszania częścią lub całym reflektorem wymagane były zespoły mechaniczne. To już przeszłość. Dzięki technice LED, takie innowacje jak zaawansowane systemy przedniego oświetlenia (AFS) można wdrożyć znacznie prościej.

Trend: reflektory skrętne po raz pierwszy z diodami LED
Elastyczne OLED

Elastyczne oświetlenie OLED dla pojazdów

Technika OLED otwiera całkowicie nowe możliwości wzornictwa dla źródeł światła. Obecnie, firma OSRAM uczestniczy w projekcie R2D2, który wzbudza bardzo duże zainteresowanie wśród klientów przemysłu motoryzacyjnego.

Trend: Źródła OLED do oświetlenia pojazdu

Narzędzia motoryzacyjne

Odkryj fascynujące interaktywne narzędzia OSRAM

Więcej informacji