Tylne światła OLED dla kolejnego samochodu klasy premium

Nowa generacja oświetlenia połączona z niespotykanymi dotąd osiągami

OLED w BMW M4 GTS

BMW zdecydowało wyposażyć swój model M4 GTS w tylne światła OLED od firmy Osram. Stosowane głównie w elektronice używanej do celów rozrywkowych, światła OLED są teraz z powodzeniem wdrażane w nowym M4 GTS i wkrótce będą widoczne na drogach.

Szczegóły:

Kategoria: dla motoryzacji, tylne światła
Technology: OLED
Rok: 2017.
Gotowość stosowania diod OLED

Jako nowa generacja technologii oświetleniowej w samochodach, organiczne diody elektroluminescencyjne (OLED) oferują wyjątkowe cechy. Zamiast światła punktowego, znanego z klasycznych świateł LED, światła OLED tworzą powierzchnię świetlną i w modelu M4 GTS szczególnie przykuwają uwagę, gdy patrzymy na światła lekko z boku.

Aby spełnić wymagania zastosowań motoryzacyjnych, Osram musiał stawić czoła nowym wyzwaniom takim jak wyższy zakres temperatur dla półprzewodników i solidny materiał, który zapewni odpowiednią trwałość i strumień świetlny. 15 paneli OLED zainstalowanych po każdej stronie BMW M4 GTS spełnia te wymagania.

Dojrzałość rynkowa OLED od firmy OSRAM

Już w roku 2012 Osram był w stanie zademonstrować sukces badań nad OLED i zminimalizować przeszkody w produkcji seryjnej do bardzo niskiego poziomu. Dzisiaj moduły OLED na rynek motoryzacyjny spełniają standardy Europejskiej Komisji Gospodarczej (ECE) dotyczące barwy światła i światłości dla tylnych lamp.

Po debiucie świateł OLED w nowym samochodzie BMW, inni wytwórcy samochodów zamierzają zastosować źródła OLED w tylnych światłach.

Korzyści z tylnych świateł z elastycznych OLED w pigułce:

  • Segmenty ściemniane i sterowane indywidualnie
  • Możliwe gięcie z krzywiznami wklęsłymi i wypukłymi
  • Design o swobodnej formie
  • Wysoka jednorodność bez skomplikowanych rozwiązań zarządzania światłem