OSRAM – numer 1 na świecie

Precyzja, jakość i innowacja we wszystkich obszarach motoryzacyjnych - oświetleniu i akcesoriach

Streetlighting

W ciągu ponad 110 lat, OSRAM stał się liderem światowego rynku oświetlenia dla motoryzacji. Jesteśmy cenionym i zaufanym partnerem dla klientów, w tym dla największych światowych producentów samochodów. Co roku, połowa wszystkich pojazdów osobowych produkowanych

W 1925 OSRAM przedstawił proste, ale pomysłowe rozwiązanie - żarówkę z dwoma żarnikami, jednym do świateł mijania i jednym do świateł drogowych. Tak powstała żarówka BILUX®, która została opatentowana przez OSRAM. To umożliwiło połączenie wszystkich funkcji, które wcześniej zajmowały dużo miejsca i wymagały skomplikowanych konstrukcji mechanicznych, w jednym źródle światła. Lampa wytwarzała dwie wiązki o różnej mocy i kątach rozsyły światła w jednym reflektorze.

Producenci reflektorów zareagowali szybko i ta technologia stała się standardem we wszystkich pojazdach z lat 60tych a nawet 70tych. Są nadal dostępne w swojej oryginalnej formie. Pierwsza generacja OSRAM Bilux® miała trzonek P45t i moc wyjściową 40/45 watów.

Kierujące nami zasady

Oświetlenie o wysokich parametrach

Producent OEM z pełnym zarządzaniem jakością

„Wyprodukowano w Niemczech”

Obecnie, OSRAM dysponuje najlepszymi inżynierami i technikami prowadzącymi prace badawczo-rozwojowe nad technologiami oświetleniowymi w kilku miejscach w Niemczech. Nasz certyfikowany system zarządzania jakością umożliwia tworzenie rozwiązań oświetleniowych i osiąganie niezrównanej jakości produktów. Dlatego OSRAM jest partnerem w zakresie prac rozwojowych dla wszystkich wiodących producentów reflektorów.

Jakość OEM dla rynku wtórnego

Produkty firmy OSRAM na rynek wtórny są objęte tym samym systemem zarządzania jakością i wytwarzane na liniach o tej samej precyzji.

Zaufanie przez monitoring

OSRAM jest dobrze znany jako zaufana marka oferująca portfolio produktów wysokiej jakości. Niestety, ten fakt przyciągnął uwagę producentów, którzy zalewają rynek podróbkami. Imitacje produktów i opakowań OSRAM to nie tylko problem komercyjny, ale również zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych klientów.

W celu znacznego zminimalizowania liczby podrabianych produktów opracowaliśmy program OSRAM TRUST. Teraz nasi klienci sami mogą szybko sprawdzić online, czy kupili oryginalne lampy OSRAM.

OSRAM Trust Program

Zasada zrównoważonego rozwoju

Ochrona środowiska w firmie OSRAM wykracza znacznie poza przestrzeganie prawa: nasza produkcja jest zaprojektowana tak, aby być wydajna pod względem zasobów, zorientowana na oszczędność energii i zmniejszenie ilości materiału opakowań.

Nasz system zarządzania środowiskiem, z certyfikatem ISO 14001, gwarantuje to konsekwentnie i ciągle.


Zrównoważony rozwój