OSRAM – ekspert w kwestii oświetlenia

Trzy parametry źródeł światła performance dla motoryzacji

Jaśniejsze światło żarówek Xenarc Night Breaker Unlimited

Większe możliwości źródeł światła z serii performance dla motoryzacji zostały uzyskane dzięki ulepszeniu trzech parametrów. Zarówno pod względem światłości, rozsyłu światła i temperatury barwowej, nowe źródła światła dla motoryzacji OSRAM NIGHT BREAKER LASER definiują nowe standardy oświetlenia pojazdów.

Wysokie poziomy jasności i poprawiona widoczność dzięki źródłom światła o wysokich parametrach

Optymalne oświetlenie to ważny czynnik bezpieczeństwa. Źródła światła performance zapewniają wysoki poziom jasności i poprawioną widoczność na drogach, gwarantując komfortową i bezpieczną jazdę bez zmęczenia.

Dzięki temu można uniknąć wielu wypadków, ponieważ słaba widoczność to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków.

Regularne kontrole świateł w serwisie pomogą ustalić, czy światła pojazdu działają prawidłowo, czy też wymagają ponownego ustawienia lub wymiany źródła światła.

Ale każdy kierowca sam również może wpłynąć na jakość swojego oświetlenia. W prosty i co najważniejsze legalny sposób może je ulepszyć. Takie właściwości jak światłość, rozsył i temperatura barwowa światła mają decydujące znaczenie. Te trzy aspekty można poprawić wykorzystując żarówki OSRAM o podwyższonych parametrach.

Natężenie światła dzięki żarówkom Night Breaker Laser

Pierwszy parametr: światłość

Światłość: dla większej ilości światła na drodze

Zwiększona luminancja źródła światła determinuje wartość światłości emitowanej w danym kierunku przez reflektor samochodowy, co pozwala na osiągnięcie większej ilości światła na drodze. Ta cecha charakteryzuje żródła światła z serii OSRAM PERFORMANCE.

Żarówki halogenowe OSRAM NIGHT BREAKER LASER emitują do 150% jaśniejsze światło w porównaniu z minimum określonym w normie homologacyjnej. Ich możliwości są przede wszystkim zauważalne w istotnym zakresie od 50 do 75 metrów przed samochodem, w którym światło jest szczególnie jasne i silne. Pozwala to znacznie wcześniej zauważyć przeszkody i zagrożenia.

Ostry stożek świetlny żarówek Night Breaker Laser

Drugi parametr: rozsył światła

Rozsył światła: zapewnia widocznie dalsze oświetlenie drogi

Rozsył światła emitowany przez reflektor samochodowy jest światłem o kształcie stożka. Źródła światła Performance ustanawiają w tej dziedzinie istotne standardy:

Żarówki halogenowe OSRAM NIGHT BREAKER LASER oświetlają drogę nawet do 150 m przed pojazdem. Żarówki OSRAM zapewniają lepszą widoczność głównie w strefie krytycznej 50-75m przed pojazdem i na poboczu drogi, co stanowi kolejny czynnik bezpieczeństwa. To z kolei zapewnia berdziej komfortową podróż.

Komfortowy kolor światła żarówek Night Breaker Laser

Trzeci parametr: temperatura barwowa

Temperatura barwowa światła: komfortowa jazda bez zmęczenia

Światło emitowane przez źródło światła ma określony wykres widmowy, który definuje temperaturę barwową danego źródła. Wrażenie barwy jest generowane przy bezpośrednim wnikaniu światła odbitego od przedmiotu do oka.

Żarówki halogenowe OSRAM NIGHT BREAKER LASER emitują do 20% bielsze światło w porównaniu do minimum określonego w normie homologacyjnej. Oznacza to, że obiekty pojawiają się w naturalnym i dobrze oddającym barwy świetle, co jest ważne na przykład dla znaków ostrzegawczych i informacyjnych. Efekt przyjemnego światła i silniejszy kontrast również pomaga zapewnić komfortowe prowadzenie bez zmęczenia.