Światło laserowe jako produkt roku

Światła laserowe OSRAM – Produkt motoryzacyjny roku 2015 według specjalistycznego magazynu Elektronik

Światła laserowe OSRAM – Produkt motoryzacyjny roku 2015 według specjalistycznego magazynu Elektronik

02.04.2015

Innowacyjne światła laserowe OSRAM zwyciężyły w kategorii „Produkt roku 2015” magazynu Elektronik w kategorii motoryzacja. Czytelnicy specjalistycznego magazynu wybrali numer jeden spośród łącznie 111 najlepszych produktów dla motoryzacji.

Jest to drugi z rzędu produkt marki OSRAM , który wygrał to głosowanie: W 2014 r. moduł matrycowy LED firmy OSRAM również wygrał nagrodę. Czytelnicy miesięcznika Elektronik i użytkownicy portalu elektroniknet.de wybrali swoimi głosami „Produkt roku” w jedenastu kategoriach po raz 17. Światła laserowe OSRAM przekonały czytelników w kategorii motoryzacja, ponieważ był to jeden z„najbardziej innowacyjnych, pomysłowych i ustanawiających nowe trendy produktów, który uzyskał pozycję numer jeden jako wybór czytelników. Podczas głosowania uwzględniano produkty dla motoryzacji, gorące tematy takie jak jazda autonomiczna, zaawansowane systemy asystujące kierowcy, elektromobilność, technologie oświetleniowe i systemy medialne.

Światła laserowe – nowy trend w oświetleniu pojazdów

Światła laserowe to kolejny krok naprzód w dziedzinie oświetlenia pojazdów. Diody laserowe robią szczególne wrażenie ze względu na fakt, że są około 10-krotnie mniejsze niż diody LED Dodatkowo, światła te mają niezwykle wysoką luminancję, która znacznie przekracza luminancję istniejących źródeł światła. W porównaniu do obecnych standardowych systemów świateł drogowych LED, lasery oferują do 20% większy zasięg reflektorów. Otwiera to całkowicie nowe możliwości w zakresie projektowania reflektorów, które mogą być teraz jeszcze mniejsze niż wcześniej, bez konieczności ograniczania światłości. Kierowcy skorzystają zwłaszcza z niezrównanego zasięgu oferowanego obecnie przez te reflektory, zapewniającego lepszą ogólną widoczność i dzięki temu wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze.

Technologia laserowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród producentów dużych samochodów. Obsługiwany przez OSRAM jako partnera systemowego model BMW i8 był pierwszym masowo produkowanym samochodem z laserowymi reflektorami przednimi. Również znane reflektory marki BMW z podwójną otoczką świecą w nowych ikonicznych światłach koncepcyjnych BMW M4, zawdzięczają swoje parametry technice laserowej firmy OSRAM.