Najczęściej zadawane pytania dot. Motoryzacji - oświetlenie LED

Informacje ogólne

Czym jest lumen?

Jest to jednostka strumienia świetlnego. Określa całą wytwarzaną przez źródło światła i postrzeganą przez oko ludzkie moc promieniowania, które jest emitowane w różnych kierunkach.

Czym jest kandela?

Jest to jednostka światłości. Określa intensywność strumienia świetlnego emitowanego w danym kierunku.

Czym jest luks?

To jednostka natężenia oświetlenia, czyli ile strumienia świetlnego jest emitowanego na daną powierzchnię. Przy 1 lx ludzkie oko może np. z łatwością czytać książkę.

Co określa kod IP?

Kod IP określa stopień ochrony zapewnionej przez obudowę urządzenia elektrycznego. Klasyfikuje i ocenia poziom ochrony dostarczony przeciwko przypadkowemu dostępowi do części niebezpiecznych wewnątrz obudowy, wnikaniu obcych ciał stałych oraz wody.

Czym jest ECE?

Jet to Europejska Komisja Gospodarcza (ang. United Nations Economic Commission, UNECE, ECE) Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Czym jest numer referencyjny?

Numer referencyjny to wartość, która związana jest ze światłami drogowymi, która jest regulowana normą ECE112. Każdy reflektor posiada numer referencyjny oznaczony po prawej lub lewej stronie oznaczenia E. Zgodnie z normą ECE R112, suma wszystkich numerów referencyjnych przy światłach drogowych w jednym pojeździe nie może przekraczać 100.

Co określa oznaczenie E?

Oznaczenie E musi być umieszczone na produktach, które spełniają przynajmniej jedną z norm homologacyjnych. Przykłady i wyjaśnienie:

 • H: Oświetlenie halogenowe/LED
 • D: Oświetlenie ksenonowe
 • C: Światło mijania
 • R: Światło drogowe
 • PL: Plastikowe soczewki
 • 2439: Numer identyfikacyjny
 • Strzałka w lewo lub w prawo: ruch lewo- lub prawostronny
 • 30: Numer referencyjny
 • E4: Przyznano homologację w Holandii

Lampy drogowe LED

Czy mogę samodzielnie zamontować lampy drogowe?

Lampy drogowe mogą być zamontowane przez technicznie uzdolnioną osobę. Rekomendujemy, by osoby bez doświadczenia udały się do warsztatu, aby je zamontować.

Moje lampy drogowe zaparowały od środka. Czy to normalny proces i jak mogę temu zaradzić?

Ponieważ wilgoć może dostać się do lamp drogowych podczas deszczu lub przy używaniu strumieni wysokiego ciśnienia w myjni, delikatne zaparowanie lamp drogowych nie jest uznawane za defekt jakości. Lampy drogowe mogą również zaparować podczas pogody przejściowej. Zaparowanie powinno zniknąć po krótkim czasie dzięki cyrkulacji powietrza. Częstym powodem zaparowania lampy drogowej jest nieprawidłowe używanie strumieni wysokiego ciśnienia podczas mycia samochodu. Dlatego też rekomendujemy, by nigdy bezpośrednio nie kierować strumienia na lampy drogowe i utrzymać odległość przynajmniej 30 cm od samochodu.

Czy muszę wziąć pod uwagę specjalne regulacje przy montażu?

Zgodnie z regulacją ECE produkty muszą być instalowane parami (krajowe przepisy mogą się różnić). Nie ma szczegółowych regulacji na temat wysokości i szerokości montażu dla funkcji świateł drogowych. Dla produktów wykorzystywanych jako światła pozycyjne należy zastosować się do specjalnych przepisów (zajrzyj do instrukcji).

Czy mogę podłączyć lampy drogowe bezpośrednio do odpowiadających im funkcji światła?

Lampy drogowe są zgodne z homologacją i dlatego też mogą być podłączone bezpośrednio do odpowiadających funkcji światła.

Czy lampy drogowe zostały objęte jakimś testem EMC?

Tak, lampy drogowe posiadają homologację ECE R10.

Lampy robocze LEDriving

Czy mogę zainstalować lampy robocze samodzielnie?

Lampy robocze mogą być zamontowane przez technicznie uzdolnioną osobę. Rekomendujemy, by osoby bez doświadczenia udały się do warsztatu, aby je zamontować.

Moje lampy robocze zaparowały od środka. Czy to normalny proces i jak mogę temu zaradzić?

Ponieważ wilgoć może dostać się do lamp roboczych podczas deszczu lub przy używaniu strumieni wysokiego ciśnienia w myjni, delikatne zaparowanie lamp roboczych nie jest uznawane za defekt jakości. Lampy robocze mogą również zaparować podczas pogody przejściowej. Zaparowanie powinno zniknąć po krótkim czasie dzięki cyrkulacji powietrza. Częstym powodem zaparowania lampy roboczej jest nieprawidłowe używanie strumieni wysokiego ciśnienia podczas mycia samochodu. Dlatego też rekomendujemy, by nigdy bezpośrednio nie kierować strumienia na lampę i utrzymać odległość przynajmniej 30 cm od samochodu.

Czy muszę wziąć pod uwagę specjalne regulacje przy montażu?

Lamp roboczych nie obejmują żadne ze specjalnych przepisów.

Jak podłączyć lampy robocze?

Lampy robocze powinny być zaintalowane z oddzielnym włącznikiem, nie mogą być bezpośrednio podłączone do żadnych funkcji oświetlenia w samochodzie.

Czy lampy robocze zostały objęte jakimś testem EMC?

Tak, lampy robocze spełniają postanowienia homologacyjne ECE R10.

Reflektory LEDriving: VW Golf VII

Czy wykorzystywanie reflektorów LEDriving dla VW Golf VII na drogach publicznych jest legalne?

Reflektory LEDriving dla VW Golf VII są w pełni zgodne z normami ECE dla zamienników reflektorów halogenowych i ksenonowych. Są zatwierdzone przez normy R6, R7, R48, R87 i R112 i dlatego mogą być legalnie zainstalowane i używane w Europie. Nie obejmuje to specjalnych wymagań poszczególnych krajów oprócz standardowej certyfikacji ECE produktu.

Czy wraz z wymianą reflektora konieczne są inne modyfikacje pojazdu?

Używanie naszych reflektorów nie wiąże się z koniecznością innych modyfikacji. Nie musisz ponownie instalować spryskiwacza reflektora lub ściemniacza.

Czy mogę samodzielnie zamontować reflektory LEDriving dla VW Golf VII?

Reflektory mogą być zamontowane przez technicznie uzdolnione osoby. Idealnym rozwiązaniem byłoby zdemontowanie przedniego spoilera przez dwie osoby. Rekomendujemy, by osoby bez doświadczenia w takich modyfikacjach, zamontowali reflektory w warsztacie samochodowym.

Czy do montażu potrzebne są jakieś specjalne narzędzia?

Żadne specjalne narzędzia nie są potrzebne. Wszystkie śruby i mocowania mogą być poluzowane przy użyciu nasady Torx, śrubokrętu i klucza.

Jak mogę wyjąć 10-stykowe złącze do oryginalnego reflektora?

Złącze może być ostrożnie uniesione przy użyciu śrubokręta.

Czy reflektory potrzebują poziomowania po zamontowaniu?

Wiązka światła reflektorów musi być sprawdzona przez centrum serwisowe i w razie potrzeby skorygowana.

Czy powinienem spodziewać się błędów komputera pokładowego po instalacji reflektorów LEDriving?

Wymiana reflektorów nie będzie powodować błędów komputera pokładowego.

Dodatkowe 2 czerwone przewody są dołączone do reflektorów LEDriving dla Golf VII. Gdzie powieniem je podłączyć?

Te przewody muszą być podłączone do dodatniego bieguna akumulatora pojazdu. Bez tego podłączenia mogą pojawić się błędy komputera pokładowego oraz zaburzenia funkcjonowania reflektora.

Czy reflektory posiadają funkcję doświetlania zakrętów?

Reflektor nie posiada funkcji doświetlania zakrętów.

Moje reflektory zaparowały od śródka. Czy to normalny proces i co mogę zrobić, by temu zapobiec?

Ponieważ wilgoć może dostać się do reflektora podczas deszczu lub przy używaniu strumieni wysokiego ciśnienia w myjni, delikatne zaparowanie lamp roboczych nie jest uznawane za defekt jakości. Reflektory mogą również zaparować podczas pogody przejściowej. Zaparowanie powinno zniknąć po krótkim czasie dzięki cyrkulacji powietrza.

Częstym powodem zaparowania reflektora jest nieprawidłowe używanie strumieni wysokiego ciśnienia podczas mycia samochodu. Dlatego też rekomendujemy, by nigdy bezpośrednio nie kierować strumienia na reflektor i utrzymać odległość przynajmniej 30 cm od samochodu.

Czy reflektory LEDriving dla Golf VII działają również z indywidualnym kodowaniem klienta?

Elektronika reflektorów LEDriving dla VW Golf VII została zaprojektowana z myślą o i sprawdzona w pojazdach z ustawieniami fabrycznymi. Dlatego też OSRAM nie może zagwarantować, że reflektory będą prawidłowo działać ze zmienionym kodem. Weź to pod uwagę przed zainstalowaniem reflektorów.

Czy mogę zainstalować reflektory LEDriving dla VW Golf VII do każdego modelu Golfa VII?

Reflektory LEDriving dla VW Golf VII są zaprojektowane z myślą o europejskim modelu VW Golf VII przed faceliftem (08/2012-2017). To oznacza, że lokalne adaptacje producentów mogą mieć wpływ na funkcjonalność reflektorów LEDriving dla VW Golf VII.

Wersje LEDHL103 są zamiennikiem reflektorów halogenowych. Wersja LEDHL104 to zamiennik reflektorów ksenonowych z LEDowymi światłami dziennymi.

Jaka jest różnica między wersjami GTI, BLACK i CHROME reflektorów LEDriving dla VW Golf VII? Czy są jakieś techniczne różnice, czy dotyczą one tylko wyglądu?

Jedyną różnicą pomiędzy wersjami GTI, BLACK i CHROME są inne powłoki ramek reflektora. Z technicznego punktu widzenia reflektory są identyczne.

Czy są jakieś różnice w użytkowaniu reflektorów LEDriving dla VW Golf VII z uwagi na ruch lewo- i prawostronny?

Reflektory LEDriving dla VW Golf VII zostały zaprojektowane dla europejskich modeli samochodów VW. Reflektory nie są odpowiednie dla ruchu lewostronnego.

Czy reflektory LEDriving dla VW Golf VII są zgodne z SAE i CCC?

Reflektor LEDriving dla VW Golf VII nie jest zgodny z SAE i CCC.

Czy potrzebuję dodatkowych dokumentów zatwierdzających reflektory LEDriving dla VW Golf VII (np. ABE)?

Żadne dodatkowe dokumenty nie są potrzebne (nie włączając specjalnych przepisów krajowych). Reflektory VW Golf VII posiadają ECE i oficjalne dokumenty na potwierdzenie tego. Prosimy skontaktować się z działem obsługi klienta po więcej szczegółów: automotive-service@osram.com.

Lampy LED Retrofit

Jakie są możliwe zastosowania dla lamp LED Retrofit?

Wnętrze:

 • Światło sufitowe
 • Światła do czytania
 • Światło podświetlenia tablicy rozdzielczej
 • Światło schowka
 • Podświetlenie przestrzeni na nogi
 • Oświetlenie bagażnika

Zewnętrzne (wyłącznie poza drogami publicznymi):

 • Światło pozycyjne
 • Kierunkowskaz
 • Światła do jazdy dziennej (DRL)
 • Światła przeciwmgielne
 • Oświetlenie drzwi
 • Światło pozycyjne tylne
 • Światła hamowania
 • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Dlaczego zastosowania zewnętrzne dopuszczalne są wyłącznie poza drogami publicznymi?

Pomimo że działanie zamienników Retrofit jest bardzo zbliżone do tradycyjnych żarówek, produkty te nie posiadają homologacji ECE, która jest wymagana do zastosowań zewnętrznych. Powodem tego braku homologacji jest różnica w budowie w porównaniu do istniejących halogenowych źródeł światła. Dlatego montaż i stosowanie produktów bez homologacji ECE prowadzi do zatrzymania dowodu rejestracyjnego i unieważnienia ochrony ubezpieczeniowej.

Razem z innymi producentami przemysłu oświetleniowego, OSRAM pracuje ciągle nad zmianą obecnych przepisów ECE pozwalającą na oferowanie produktów dopuszczonych prawnie do stosowania na drogach publicznych.

Komputer pokładowy wyświetla komunikat o błędzie dotyczący awarii żarówki mimo, że retrofit działa.

Niektóre samochody są wyposażone w tzw. „system wykrywania awarii” dla źródeł światła. System ten sprawdza działanie świateł za pomocą impulsów elektrycznych. Ponieważ światła LED zużywają mniej energii niż standardowe źródła światła, system wykrywania wyłączenia zasilania może rozpoznawać je jako „defekt”.

Jeśli zauważymy ten błąd w pojeździe, zalecamy zastosować moduł kontrolny CANBUS OSRAM LEDriving.

W jaki sposób zainstalować retrofity LED?

Trzonki retrofitów OSRAM LED spełniają wymagania norm IEC. Dlatego też starą żarówkę mozna zastąpić retrofitem LED. Należy pamiętać, że lampy LED Retrofit mogą być wykorzystywane wyłącznie do zastosowań wewnętrznych. W zastosowaniach zewnętrznych dopuszczalne są wyłącznie poza drogami publicznymi.

Który kolor należy stosować dla danego zastosowania?

Dla zastosowań zewnętrznych, klienci mają obowiązek stosowania czerwonych retrofitów LEDriving za czerwonymi lub przezroczystymi kloszami w światłach takich jak światła hamowania. Żółtych retrofitów LEDriving za żółtymi lub przezroczystymi kloszami do kierunkowskazów. Białych retrofitów LEDriving za przezroczystymi kloszami, jako lamp przeciwmgielnych lub mijania i drogowych.

Uwaga: OFF-ROAD tylko w zastosowaniach zewnętrznych. Produkty te nie posiadają homologacji ECE. Oznacza to, że nie można ich montować w światłach zewnętrznych, jeśli pojazd ma być używany na drogach publicznych.

W przypadku zastosowań wewnętrznych, kolor może być dowolny.

Jakie są zalety zakupu produktów LEDriving firmy OSRAM?

Wraz z zakupem produktów LEDriving, klient zyskuje korzyści, które są dostępne wyłącznie w przypadku produktów OSRAM:

 • Kontrola jakości OSRAM
 • Wyższa trwałość dzięki zoptymalizowanym systemom zarządzania ciepłem
 • GWARANCJA OSRAM i Gwarancja europejska
 • Wysokie parametry świetlne
 • Dokładnie odwzorowane barwy światła
 • Doskonałe dopasowanie
 • Łatwy montaż „plug & play”
 • Łatwy dostęp do działu obsługi klienta

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Jakie skróty są używane do określania kolorów?

Niektóre produkty OSRAM LEDriving, takie jak retrofity LEDriving (LINK), są dostępne w różnych kolorach światła. Kolor wersji można zawsze zidentyfikować analizując końcówkę numeru referencyjnego zamówienia:

 • CW = chłodna biel ( 6000K )
 • R = czerwień
 • YE = bursztynowy

Reflektory LEDriving XENARC: VW Golf VI

Czy używanie reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI na drogach publicznych jest zgodne z prawem?

Reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI są w pełni zgodne z normami ECE jako zamienniki reflektorów halogenowych. Są zatwierdzone przez normy R6, R7, R48, R87 i R98 i dlatego mogą być legalnie zainstalowane i używane w Europie. Nie obejmuje to specjalnych wymagań poszczególnych krajów oprócz standardowej certyfikacji ECE produktu.

Czy wraz z wymianą reflektora konieczne są inne modyfikacje pojazdu?

Używanie naszej 25W technologii XENARC oznacza, że żadne inne modyfikacje nie są konieczne. Nie musisz instalować spryskiwacza reflektora lub ściemniacza.

Czy mogę samodzielnie zamontować reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI?

Reflektory mogą być zamontowane przez technicznie uzdolnione osoby. Idealnym rozwiązaniem byłoby zdemontowanie przedniego spoilera przez dwie osoby. Rekomendujemy, by osoby bez doświadczenia w podobnych modyfikacjach zamontowali reflektory w warsztacie samochodowym.

Czy do montażu potrzebne są jakieś specjalne narzędzia?

Żadne specjalne narzędzia nie są potrzebne. Wszystkie śruby i mocowania mogą być poluzowane przy użyciu nasady Torx, śrubokrętu i klucza.

Jak mogę wyjąć 10-stykowe złącze do oryginalnego reflektora?

Złącze może być ostrożnie uniesione przy użyciu śrubokręta.

Czy reflektory potrzebują poziomowania po zamontowaniu?

Wiązka światła reflektorów musi być sprawdzona przez centrum serwisowe i w razie czego skorygowana.

Czy powinienem spodziewać się błędów komputera pokładowego po instalacji reflektorów LEDriving?

Wymiana reflektorów nie będzie powodować błędów komputera pokładowego.

Dodatkowe 2 czerwone przewody są dołączone do reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI. Gdzie powieniem je podłączyć?

Te przewody muszą być podłączone do dodatniego bieguna akumulatora pojazdu. Bez podłączenia mogą występować błędy komputera pokładowego oraz zaburzenia funkcjonowania reflektora.

Czy reflektory posiadają funkcję doświetlania zakrętów?

Reflektor nie posiada funkcji doświetlania zakrętów.

Moje reflektory zaparowały od śródka. Czy to normalny proces i co mogę zrobić, by temu zapobiec?

Ponieważ wilgoć może dostać się do reflektora podczas deszczu lub przy używaniu strumieni wysokiego ciśnienia w myjni, delikatne zaparowanie lamp roboczych nie jest uznawane za defekt jakości. Reflektory mogą również zaparować podczas pogody przejściowej. Zaparowanie powinno zniknąć po krótkim czasie dzięki cyrkulacji powietrza.

Częstym powodem zaparowania reflektora jest nieprawidłowe używanie strumieni wysokiego ciśnienia podczas mycia samochodu. Dlatego też rekomendujemy, by nigdy bezpośrednio nie kierować strumienia na reflektor i utrzymać odległość przynajmniej 30 cm od samochodu.

Czy reflektory LEDriving XENARC dla Golf VI działają również z indywidualnym kodowaniem klienta?

Elektronika reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI została zaprojektowana i sprawdzona w pojazdach z ustawieniami fabrycznymi. Dlatego też OSRAM nie może zagwarantować, że reflektory będą prawidłowo działać w samochodach ze zmienionym kodem. Weź to pod uwagę przed zainstalowaniem reflektorów.

Czy mogę zainstalować reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI do każdego modelu Golfa VI?

Reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI są zaprojektowane z myślą o europejskim modelu VW. To oznacza, że lokalne adaptacje producentów mogą mieć wpływ na funkcjonalność reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI.

Jaka jest różnica między wersjami GTI, BLACK i CHROME reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI? Czy są jakieś techniczne różnice, czy dotyczą one tylko wyglądu?

Jedyną różnicą pomiędzy wersjami GTI, BLACK i CHROME są inne powłoki ramek reflektora. Z technicznego punktu widzenia reflektory są identyczne.

Czy są jakieś różnice w użytkowaniu reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI z uwagi na ruch lewo- i prawostronny?

Reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI są zaprojektowane z myślą o europejskim modelu VW. To oznacza, że lokalne adaptacje producentów mogą mieć wpływ na funkcjonalność reflektorów LEDriving XENARC dla VW Golf VI. Reflektory nie są przystosowane do ruchu lewostronnego.

Czy reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI są zgodne z SAE i CCC?

Reflektor LEDriving XENARC dla VW Golf VI nie jest zgodny z SAE i CCC.

Czy potrzebuję dodatkowych dokumentów zatwierdzających reflektory LEDriving XENARC dla VW Golf VI (np. ABE)?

Żadne dodatkowe dokumenty nie są potrzebne (nie włączając specjalnych przepisów krajowych). Reflektory dla VW Golf VI posiadają ECE i oficjalne dokumenty na potwierdzenie tego. Prosimy skontaktować się z działem obsługi klienta po więcej szczegółów: +48 22 376 5714

Reflektory LEDriving XENARC: Ford Focus 3

Czy używanie reflektorów LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 na drogach publicznych jest zgodne z prawem?

Reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 są w pełni zgodne z normami ECE dla zamienników reflektorów halogenowych. Są zatwierdzone przez normy R6, R7, R48, R87 i R112 i dlatego mogą być legalnie zainstalowane i używane w Europie. Nie obejmuje to specjalnych wymagań poszczególnych krajów oprócz standardowej certyfikacji ECE produktu.

Dlaczego potrzebne jest osobne połączenie ze skrzynką bezpiecznikową?

Reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 posiadają LEDowe światła do jazdy dziennej, których nie posiada wersja halogenowa reflektorów do Ford Focus 3 i dlatego potrzebny jest sygnał ze skrzynki bezpieczników.

Czy mogę samodzielnie zamontować reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3?

Reflektory mogą być zamontowane przez technicznie uzdolnione osoby. Idealnym rozwiązaniem byłoby zdemontowanie przedniego spoilera przez dwie osoby. Rekomendujemy, by osoby bez doświadczenia w podobnych modyfikacjach zamontowali reflektory w warsztacie samochodowym.

Czy do montażu potrzebne są jakieś specjalne narzędzia?

Żadne specjalne narzędzia nie są potrzebne. Wszystkie śruby i mocowania mogą być poluzowane przy użyciu nasady Torx, śrubokrętu i klucza.

Jak mogę wyjąć 10-stykowe złącze do oryginalnego reflektora?

Złącze może być ostrożnie uniesione przy użyciu śrubokręta.

Czy reflektory potrzebują poziomowania po zamontowaniu?

Wiązka światła reflektorów musi być sprawdzona przez centrum serwisowe i w razie czego skorygowana.

Czy powinienem spodziewać się błędów komputera pokładowego po instalacji reflektorów LEDriving?

Wymiana reflektorów nie będzie powodować błędów komputera pokładowego.

Dodatkowe 2 czerwone przewody są dołączone do reflektorów LEDriving XENARC dla Ford Focus 3. Gdzie powieniem je podłączyć?

Te przewody muszą być podłączone do dodatniego bieguna akumulatora pojazdu. Bez podłączenia mogą występować błędy komputera pokładowego oraz zaburzenia funkcjonowania reflektora.

Czy reflektory posiadają funkcję doświetlania zakrętów?

Reflektor nie posiada funkcji doświetlania zakrętów.

Moje reflektory zaparowały od śródka. Czy to normalny proces i co mogę zrobić, by temu zapobiec?

Ponieważ wilgoć może dostać się do reflektora podczas deszczu lub przy używaniu strumieni wysokiego ciśnienia w myjni, delikatne zaparowanie lamp roboczych nie jest uznawane za defekt jakości. Reflektory mogą również zaparować podczas pogody przejściowej. Zaparowanie powinno zniknąć po krótkim czasie dzięki cyrkulacji powietrza.

Częstym powodem zaparowania reflektora jest nieprawidłowe używanie strumieni wysokiego ciśnienia podczas mycia samochodu. Dlatego też rekomendujemy, by nigdy bezpośrednio nie kierować strumienia na reflektor i utrzymać odległość przynajmniej 30 cm od samochodu.

Czy reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 działają również z indywidualnym kodowaniem klienta?

Elektronika reflektorów LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 została zaprojektowana i sprawdzona na pojazdach z ustawieniami fabrycznymi. Dlatego też OSRAM nie może zagwarantować, że reflektory będą prawidłowo działać w pojazdach ze zmienionym kodem. Weź to pod uwagę przed zainstalowaniem reflektorów.

Czy mogę zainstalować reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 do każdego modelu Forda Focusa 3?

Reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 są zaprojektowane z myślą o europejskim modelu Forda Focusa. To oznacza, że lokalne adaptacje producentów mogą mieć wpływ na funkcjonalność reflektorów LEDriving XENARC dla Ford Focus 3.

Czy są jakieś różnice w użytkowaniu reflektorów LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 z uwagi na ruch lewo- i prawostronny?

Reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 są zaprojektowane z myślą o europejskim modelu Forda Focusa (2010-11/2014). To oznacza, że lokalne adaptacje producentów mogą mieć wpływ na funkcjonalność reflektorów LEDriving XENARC dla Forda Focusa 3. Reflektory nie są przystosowane do ruchu prawostronnego.

Czy reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 są zgodne z SAE i CCC?

Reflektor LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 nie jest zgodny z SAE i CCC.

Czy potrzebuję dodatkowych dokumentów zatwierdzających reflektory LEDriving XENARC dla Ford Focus 3 (np. ABE)?

Żadne dodatkowe dokumenty nie są potrzebne (nie włączając specjalnych przepisów krajowych). Reflektory dla Ford Focus 3 posiadają ECE i oficjalne dokumenty na potwierdzenie tego. Prosimy skontaktować się z działem obsługi klienta po więcej szczegółów:+48 22 376 5714

Czy istnieje różnica pomiędzy Ford Focus 3 a Ford Focus MK3?

Nie, to ta sama generacja reflektorów.

Światła przeciwmgłowe LED: LEDriving FOG

Mojego modelu samochodu nie ma na liście zastosowań.

Lista zastosowań świateł przeciwmgielnych LEDriving FOG obejmuje wyłącznie modele samochodów z wbudowaną opcją „plug and play”. Montaż w modelach nieujętych na liście jest zasadniczo możliwy po dokonaniu modyfikacji mocowania i okablowania. Wkrótce dostępny będzie dodatkowy adapter dla innych modeli samochodów.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy nielegalne jest stosowanie świateł LEDriving FOG na drogach publicznych w Europie?

Światła LEDriving FOG są dopuszczone do wykorzystania jako światła do jazdy dziennej na mocy homologacji ECE R87 i jako lampy przeciwmgielne na mocy homologacji ECE R19. Dlatego też, ich montaż jako światła do jazdy dziennej i światła przeciwmgielne jest w Europie legalne.

Dla Europy obowiązkowe jest instalowanie i eksploatowanie świateł zgodnych z homologacją ECE R48. Montaż i połączenie zgodne z homologacją ECE R48 został opisany w załączonej instrukcji obsługi.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy LEDriving FOG nadaje się do pojazdów z już istniejącymi światłami doświetlającymi zakręty?

Sprawdź opcję dezaktywacji funkcji doświetlania zakrętów w centralce pojazdu. Równoległe działanie tych dwóch opraw nie jest obecnie możliwe.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy po montażu należy oczekiwać wyemitowania komunikatów o błędach przez elektronikę pokładową?

Znacznie niższe zużycie energii lamp LEDriving FOG PL w porównaniu do np. halogenowych świateł przeciwmgielnych w niektórych przypadkach może indukować komunikaty o błędach w elektronice pokładowej („awaria żarówki”). Rozwiązaniem tego problemu może być montaż dodatkowego dekodera CANBUS od firmy OSRAM. W wielu przypadkach, detekcja awarii może być wyłączona przez specjalistów.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy LEDriving FOG mają funkcję świateł pozycyjnych?

Lampy LEDriving FOG oferują funcję ściemniania, która może być aktywowana poprzez podłączenie przewodu 4 (brązowego). Uwaga: funkcja ta nie jest objęta homologacją ECE i dlatego nie jest dopuszczona do stosowania na drogach publicznych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Po włączeniu świateł awaryjnych, synchronicznie zaczynają migać światła LEDriving FOG.

Światła LEDriving FOG zapewniają funkcję dodatkowej sygnalizacji awaryjnej, którą można wyłączyć odłączając przewody 7 i 8 (zielony i szary). Należy pamiętać, że funkcja ta nie jest objęta homologacją ECE i dlatego nie jest dopuszczona do stosowania na drogach publicznych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Co to jest doświetlanie zakrętów?

Światła LEDriving FOG oferują funkcję pomocniczego światła doświetlania zakrętów przez sterownik sygnału skrętu, który można wyłączyć odłączając przewody 7 i 8 ( zielony i szary). Należy pamiętać, że funkcja ta nie jest objęta homologacją ECE i dlatego nie jest dopuszczona do stosowania na drogach publicznych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving FOG działają w pojazdach hybrydowych i samochodach z systemem start-stop?

Światła LEDriving FOG nadają się do zastosowania w pojazdach hybrydowych i samochodach z systemem start-stop.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving FOG nadają do stosowania w pojazdach z automatycznymi światłami?

Światła LEDriving FOG nadają się do stosowania w pojazdach z automatycznymi światłami.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Światła przeciwmgłowe: LEDriving FOG PL

Ile wersji kolorów istnieje dla świateł przeciwmgielnych LEDriving?

Istnieje pięć wersji kolorystycznych dla świateł LEDriving: srebrny, niebieski, złoty, pomarańczowy i różowy. Dostępność zależy w dużym stopniu od zamówienia.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Mojego modelu samochodu nie ma na liście zastosowań.

Lista zastosowań świateł przeciwmgielnych LEDriving FOG obejmuje wyłącznie modele samochodów z wbudowaną opcją „plug & play”. Na liście można również znaleźć listę modeli pojazdów, w których światła mogą być zamontowane przy użyciu specjalnych uchwytów montażowych. Montaż w modelach nieujętych na liście jest zasadniczo możliwy po dokonaniu modyfikacji mocowania i okablowania. Wkrótce dostępny będzie dodatkowy adapter dla innych modeli samochodów.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Brak emitowanego światła przy zasilaniu 12 V

Przed włączeniem zasilania należy upewnić się, że lewe i prawe źródło światła zostało najpierw podłączone. Powodem tego jest fakt, że lampa jest podłączona szeregowo i nie można jej włączać osobno.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Po włączeniu świateł awaryjnych, synchronicznie zaczynają migać światła LEDriving FOG.

Światła LEDriving FOG zapewniają funkcję dodatkowej sygnalizacji awaryjnej, którą można wyłączyć odłączając przewody 7 i 8 (zielony i szary). Należy pamiętać, że funkcja ta nie jest objęta homologacją ECE i dlatego nie jest dopuszczona do stosowania na drogach publicznych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Co to jest doświetlanie zakrętów?

Światła LEDriving FOG oferują funkcję pomocniczego światła doświetlania zakrętów przez sterownik sygnału skrętu, który można wyłączyć odłączając przewody 7 i 8 ( zielony i szary). Należy pamiętać, że funkcja ta nie jest objęta homologacją ECE i dlatego nie jest dopuszczona do stosowania na drogach publicznych.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving FOG działają w pojazdach hybrydowych i samochodach z systemem start-stop?

Światła LEDriving FOG nadają się do zastosowania w pojazdach hybrydowych i samochodach z systemem start-stop.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving FOG nadają do stosowania w pojazdach z automatycznymi światłami?

Światła LEDriving FOG nadają się do stosowania w pojazdach z automatycznymi światłami.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Światła do jazdy dziennej: LEDriving LG

Co zrobić w przypadku ogólnego problemu z włączaniem i wyłączaniem świateł do jazdy dziennej?

Należy sprawdzić prawidłowość połączenia z zaciskiem 15/zapłon.

Należy również sprawdzić, czy podłączenie zostało wykonane prawidłowo i zgodnie z instrukcjami.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy nielegalne jest stosowanie świateł do jazdy dziennej LEDriving LG na drogach publicznych w Europie?

Światła do jazdy dziennej LEDriving LG są dopuszczone do wykorzystania jako światła do jazdy dziennej na mocy homologacji ECE R87 i jako lampy pozycyjne na mocy homologacji ECE R7. Dlatego też ich montaż jako światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne jest w Europie legalny.

Dla Europy obowiązkowe jest instalowanie i eksploatowanie świateł zgodnych z homologacją ECE R48. Montaż i podłączenie zgodnie homologacją ECE R48 zostało opisane w dołączonej instrukcji obsługi.

Dodatkowo należy spełnić wymagania krajowych przepisów dotyczących montażu i eksploatacji (takich jak przepisy dotyczące świateł do jazdy dziennej lub uzupełnienie danych w dokumentach pojazdu).

Czy mogę zamontować światła do jazdy dziennej w moim samochodzie?

Przetestowaliśmy produkt na dużej liczbie samochodów bez żadnych problemów.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving LG działają również w samochodach z automatycznymi światłami?

Światła do jazdy dziennej LEDriving LG są w pełni funkcjonalne w samochodach z automatycznymi światłami pod warunkiem istnienia podstawowej kompatybilności z określonym modelem pojazdu (patrz „Lista przyporządkowania świateł do jazdy dziennej”).

Moduł sterowania świateł do jazdy dziennej automatycznie wykrywa za pomocą bezpośredniego okablowania podłączonego do świateł mijania, czy są one włączone, czy też nie i dzięki temu przełącza pomiędzy trybem pracy świateł dziennych i trybem świateł nawigacyjnych nawet po przełączeniu świateł w tryb pracy „automatyczny”.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy światła LEDriving LG działają w pojazdach hybrydowych / samochodach z systemem start-stop?

Światła LEDriving LG działają również w pojazdach hybrydowych lub samochodach z systemem start-stop, ponieważ światła do jazdy dziennej są włączane przy włączaniu zapłonu.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

W jaki sposób należy montować światła do jazdy dziennej LEDriving LG?

 • Czerwony przewód: Podłącz do dodatniego zacisku akumulatora (+).
 • Czarny przewód: Podłącz do ujemnego zacisku akumulatora (-).
 • Przewód pomarańczowy: Podłącz do zacisku 15/zapłon pojazdu.
 • Zielony przewód: Podłącz do przewodu plus świateł pozycyjnych.

Uwaga dotycząca bezpieczeństwa: Nigdy nie podłączaj lamp bezpośrednio do akumulatora, ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia. Lampy należy podłączać zawsze do modułu sterowania.

Należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją montażu, w której dostępne są dalsze informacje. Instrukcje można znaleźć w katalogu produktów OSRAM w sekcji „Do pobrania”.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

W jaki sposób światła LEDriving LG działają jak światła pozycyjne?

Oprócz dopuszczenia do wykorzystania jako światła do jazdy dziennej na mocy homologacji ECE R87 są one również dopuszczone do stosowania jako lampy pozycyjne na mocy homologacji ECE R7. Dlatego też ich montaż jako światła do jazdy dziennej i światła pozycyjne jest w Europie legalny.

Gdy światła LEDriving LG są wykorzystywane jako pozycyjne, diody LED są przyciemniane po włączeniu świateł mijania i kontynuują działanie z mocą obniżoną do 50%.

Zgodnie z przepisami ECE oryginalne światła pozycyjne należy zastąpić dołączonymi atrapami.

Lampy atrapy są rezystorami, które zapobiegają generowaniu przez system monitorowania elektronicznego komunikatów o błędzie w pojeździe, po wymontowaniu lamp pozycyjnych.

Dodatkowe szczegóły dostępne są w instrukcjach montażu.

LEDambient CONNECT (oświetlenie dekoracyjne sterowane aplikacją)

Gdzie można pobrać aplikację LEDambient CONNECT?

Tutaj można pobrać bezpłatną aplikację „OSRAM LEDambient CONNECT” na urządzenia iPhone i iPad:

Tutaj można pobrać bezpłatną aplikację „OSRAM LEDambient CONNECT” na urządzenia z systemem Android:

Jakie mobilne platformy obsługiwane są przez aplikację LEDambient CONNECT?

Aplikacja „LEDambient CONNECT” działa optymalnie na urządzeniach iPhone nowszych niż 3G i z wersjami platformy nowszymi niż iOS 7.0. Aplikacja została opracowana na system operacyjny od wersji iOS 7.0 i na wszystkie aktualne wersje systemów iPadTM, iPod® i iPhone. Aplikacja „LEDambient CONNECT” jest dostępna do stosowania na wszystkich wersjach systemu Android 4.3 i nowszych.

Jaki rodzaj produktów można stosować i kontrolować za pomocą aplikacji LEDambient CONNECT?

Wszystkie produkty gamy LEDambient CONNECT można sterować za pomocą aplikacji CONECT:

 • LEDambient TUNING LIGHTS CONNECT (zestaw podstawowy & zestaw rozszerzający)
 • LEDambient PULSE CONNECT

Aplikacja zacina się przy każdym uruchomieniu lub dotknięciu ekranu.

Należy przeprowadzić twardy reset tabletu lub telefonu lub skorzystać z instrukcji obsług telefonu.

Czy mogę kontrolować więcej niż jeden produkt LEDambient CONNECT na moim telefonie?

Oczywiście, możesz jednym urządzeniem kontrolować do 10 produktów.

Aplikacja nie komunikuje się ze sterownikiem?

Należy sprawdzić, czy włączona jest łączność Bluetooth.

Co można zrobić, jeśli po zainstalowaniu nie zaświecają się oba światła?

Należy sprawdzić połączenie z baterią i sprawdzić bezpiecznik, aby upewnić się, że urządzenie jest zasilane.

Światła mają różny kolor.

W tym przypadku, należy skontaktować się z biurem obsługi klienta w celu uzyskać dodatkowej pomocy.

Światła po włączeniu zasilania zmieniają kolor na turkusowy na 10 sekund, a następnie wyłączają się. Czy to jest normalne?

To jest normalne zachowanie. Oznacza to, że sterownik został podłączony do telefonu lub tabletu.

LEDambient CONNECT nie chce się zamknąć. W jaki sposób zamknąć aplikację?

Można obniżyć jasność, zamknąć aplikację lub odczekać 30 minut do momentu automatycznego wyłączenia, po utracie połączenia lub zamknięciu.

Czy muszę znajdować się bardzo blisko samochodu, aby się połączyć? W jaki sposób najłatwiej nawiązać połączenie?

Istnieje możliwość samodzielnego zainstalowania produktów LEDambient CONNECT. Należy zapoznać się ze szczegółami instalacji i przewodnikiem instalacji oraz zobaczyć wideo z instalacji:

Czy produkty LEDambient CONNECT można zainstalować w każdym rodzaju samochodu?

Tak, możesz zainstalować produkty LEDambient TUNING LIGHTS CONNECT & PULSCE CONNECT w jakimkolwiek samochodzie lub ciężarówce.

Jaki rodzaj źródła zasilania jest potrzebny do użytkowania produktów LEDambient CONNECT?

Wszystkie produkty LEDambient CONNECT są zaprojektowane do pracy w obwodach o napięciu 12 V. W zależności od produktu, połączenia elektryczne można skonfigurować za pomocą zintegrowanego zasilacza z gniazda zapalniczki lub podłączając przewody bezpośrednio do akumulatora samochodu.

Jak dużo energii elektrycznej potrzebują produkty LEDambient PULSE CONNECT w trybie czuwania?

Produkt konsumuje mniej niż 55µA (< 0.005mA) w trybie uśpienia, co jest nieistotną wartością dla akumulatora.

Czy można połączyć LEDambient TUNING LIGHTS CONNECT (zestaw podstawowy) z więcej niż jedną listwą świetlną LED?

Tak, OSRAM ma w swoim portfolio zestawy rozszerzające. Możesz dodać co najmniej 20m pasków LED i kontrolować je przy pomocy aplikacji. Musisz tylko przeprowadzić ponownie ustawienia, jeśli dodajesz nowe paski.

LEDambient TUNING LIGHTS (oświetlenie dekoracyjne sterowane pilotem)

W jaki sposób sterowane są światła LEDambient TUNING LIGHTS?

Światła LEDambient TUNING LIGHTS są sterowane za pomocą zdalnego sterowania. Nie można nimi sterować za pomocą aplikacji LEDambient CONNNECT. Aplikacja działa wyłącznie dla drugiej generacji (LEDambient TUNING LIGHTS CONNECT).

Czy można połączyć LEDambient TUNING LIGHTS (zestaw podstawowy) z więcej niż jedną listwą świetlną LED i zarządzać nimi jednym pilotem zdalnego sterowania?

Tak, dostępne są zestawy do rozbudowy. Istnieje możliwość łączenia nieograniczonej liczby listew świetlnych LED i zarządzania wszystkimi jednym pilotem zdalnego sterowania. W tym celu należy tylko powtórzyć wstępne strojenie po dodaniu nowych świateł.

Czy mogę zainstalować LEDambient TUNING LIGHTS w każdym typie pojazdów?

Tak, możesz zainstalować LEDambient TUNING LIGHTS w każdym modelu samochodu.

Jaki rodzaj źródła zasilania jest potrzebny do użytkowania świateł LEDambient TUNING LIGHTS?

Produkty LEDambient TUNING LIGHTS są zaprojektowane do pracy w obwodach o napięciu 12 V. Połączenie elektryczne można zestawić przez zintegrowany adapter do gniazda zapalniczki.

Czy światła LEDambient TUNING LIGHTS można używać wyłącznie do zastosowań wewnętrznych?

Tak, światła LEDambient TUNING LIGHTS można stosować wyłącznie wewnątrz samochodu.

Światło do czytania LED: ONYX COPILOT

Jaka jest różnica między modelami ONYX COPILOT?

OSRAM sprzedaje trzy wersje żarówek ONYX COPILOT: M-7, L-7 oraz USB.

Lampa ONYX COPILOT M-7: wersja do zasilania z gniazda zaplniczki na przykład do kabin samochodów osobowych lub ciężarowych. Lampa o strumieniu 20 lm emitująca ciepłe i pozbawione odblasków światło jest zasilana z gniazda zapalniczki i ma długość 37 cm. Wersja M-7 pasuje do wszystkich gniazd zapalniczek.

ONYX COPILOT L-7: lampa o strumieniu 20 lm emitująca przyjemnie ciepłe i pozbawione odblasków światło ma plastikową podstawę do stałego zamocowania. Długość wynosi 37 cm.

Natomiast model USB umożliwia podłączenie do wtyczki USB w pojeździe. Emituje światło o strumieniu 20lm o ciepłej barwie i ma długość 37 cm.

Jeśli potrzebują Państwo dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z działem obsługi klientów firmy OSRAM (reklamacje@osram.pl, infolinia: +48 22 376 57 00).

Czy produkt jest dostosowany do samochodów osobowych (12V) oraz ciężarówek (24V)?

Tak, produkt jest dopasowany dla pojazdów 12V i 24V.

Lampy warsztatowe LED: LEDinspect

Skąd biorą się numery za nazwą produktu w rodzinie LEDinspect?

Numery za nazwą produktu wskazują strumień świetlny z głównego źródła. Na przykład, Penlight 80 to przyjazne dla użytkownika światło inspekcyjne, które emituje 80 lumenów.

Jak zamontować lampę BONNET 1400?

BONNET 1400 może być używana bez użycia rąk dzięki obrotowemu hakowi. Może być również zamontowana wewnątrz komory silnika samochodu za pomocą wysuwanego uchwytu teleskopowego.

Długość kabla wynosi 5m.

Jakie są zalety posiadania światła UV?

Światło UV pokazuje wycieki, ale tylko wtedy, gdy jako pierwszy zostanie zaaplikowany płyn chłodzący. Wyciek będzie miał wtedy zółty lub jasnozielony kolor.

Lampy warsztatowe LED: LEDinspect

Skąd biorą się numery za nazwą produktu w rodzinie LEDinspect?

Numery za nazwą produktu wskazują strumień świetlny z głównego źródła. Na przykład, Penlight 80 to przyjazne dla użytkownika światło inspekcyjne, które emituje 80 lumenów.

Które produkty LEDinspect zawierają baterie?

LEDinspect PENLIGHT 80, POCKET-B200 oraz HEADLAMP 300 zawierają 3 baterie AAA.

Jak naładować lampę PROFESSIONAL 150?

PROFESSIONAL 150 ma wskaźnik stanu baterii. Jeżeli bateria jest słaba, masz różne możliwości jej naładowania: przez port USB port lub kabel ładujący DC/AC.

Lampa PROFESSIONAL 150 nie jest sprzedawana w zestawie ze stacją zasilającą. W opakowaniu znajduje się tylko stacja dokująca do bezpiecznego przechowywania lampy.

Jaki jest rozmiar opaski na głowę? Jaka jest waga produktu?

Opaska HEADLAMP ma 65cm. Najlepszym sposobem na zbalansowanie ciężaru jest założenie latarki na kask, co jest możliwe dzięki rozmiarowi opaski.

Światła ostrzegawcze LED: LEDguardian

Jakie są tryby pracy świateł ostrzegawczych?

Wyposażone w 16 LEDów o długiej trwałości światło oferuje 3 różne tryby działania: migające, stałe oraz funkcję latarki.

Jaki kolor ma światło ostrzegawcze?

Funkcja światła ostrzegawczego LEDguardian ROAD FLARE ma pomarańczowe światło, które emituje na 360°. Jest widoczne z dalekiej odległości i może dostarczyć ważnych informacji na temat niebezpieczeństwa na drodze. LEDguardian ROAD FLARE nie jest uznane jako światło ostrzegawcze przez niemieckie przepisy licencycjne dotyczące ruchu drogowego (StVZO).

Jakie funkcje pełni ten produkt?

LEDguardian SAVER LIGHT PLUS jest latarką, światłem roboczym i światłem ostrzegawczym w jednym. Poza tym ten praktyczny, wszechstronny produkt zapewnia niezawodną pomoc jako młotek awaryjny do rozbijania szyby i nożyk do obcinania pasów bezpieczeństwa.

Masz więcej pytań?

Serwis

Automotive LED Hotline (PL)
pon.–pt.od 9:00 do 17:00