Pionierska innowacja, która przyciąga wzrok –
Pierwszy retrofit LED firmy OSRAM dopuszczony do ruchu w niektórych krajach EU1)

Co czyni pionierem?

Zobacz nasze wideo

NIGHT BREAKER LED

Wprowadź światło w swoje życie

Rewolucja w technologii i wzornictwie: zamienniki żarówek halogenowych H7 LED firmy OSRAM do świateł mijania1 to innowacyjne rozwiązanie, które jako pierwsze w Europie zostało dopuszczone do użytku na drogach publicznych w Niemczech zgodnie z Road Traffic Licensing Regulations (StVZO). OSRAM, nr 1 w oświetleniu samochodowym, opracował od podstaw lampę NIGHT BREAKER LED i przetestował ją we współpracy z TÜV-Süd. Retrofity H7 LED zostały zatwierdzone przez Federalny Urząd Transportu Samochodowego (KBA) w Niemczech dla szerokiej gamy reflektorów i typów pojazdów. Dzięki lampie NIGHT BREAKER LED możesz teraz doświadczyć doskonałej wydajności najnowocześniejszej technologii oświetleniowej w swoim samochodzie. Całkowicie nowe wrażenia z jazdy w dzień i w nocy.

Lampa tworząca historię

Technologia LED dla wszystkich

Zyskaj na lepszej widoczności i zmniejszonemu efektowi olśnienia. Ta wyjątkowo jasna lampa LED o chłodno-białej barwie światła przypominającej światło dzienne emituje do 220% jaśniejsze światło2. A dodatkowo unowocześnia wygląd pojazdu! W porównaniu z żarówkami halogenowymi, NIGHT BREAKER LED poprawia oświetlenie pojazdu także dzięki swojej odporności na wibracje i faktowi, że działa do 5 razy dłużej, zapewniając większy komfort jazdy. Jakość, której oczekujesz od firmy OSRAM – lampy LED wyprodukowane w certyfikowanym zakładzie OSRAM we Włoszech. Przejdź na technologię LED już teraz!

Przegląd krajów, które zalegalizowały retrofity NIGHT BREAKER LED Instrukcja montażu FAQ

Pierwsze pojazdy z retrofitami LED firmy OSRAM w Polsce

Od grudnia 2021 roku pierwsze samochody z dopuszczonymi do ruchu retrofitami NIGHT BREAKER LED jeżdżą także po polskich drogach.

Firma OSRAM pokazała, że w Polsce istnieje możliwość dopuszczenia do ruchu na drogach publicznych retrofitów NIGHT BREAKER LED. Niestety, na razie proces ten nie jest tak prosty jak np. w Niemczech. Jednak taką ścieżkę mają już za sobą właściciele pięciu Dacii Duster z reflektorami, przystosowanymi fabrycznie do żarówek H7. Ich samochody zostały zbadane w Instytucie Transportu Samochodowego i uzyskały pozytywną ocenę specjalistów. Badanie wykonano w ramach ogólnopolskiej kampanii Komendy Głównej Policji i Instytutu Transportu Samochodowego „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, w ramach której kierowcy mogli bezpłatnie kontrolować stan oświetlenia w swoich pojazdach. Wyniki pomiarów, pozytywna ocena rzeczoznawcy oraz zaświadczenie od diagnosty, który dopuszcza zastosowanie retrofitów LED w danym samochodzie, pozwala ich właścicielom poruszać się tak wyposażonym pojazdem po polskich drogach.


Jesteśmy w OSRAM świadomi, że taka droga nie jest ani prosta, ani wygodna, oraz powszechnie dostępna dla wszystkich. Ale jest to pierwszy krok, a fakt, że udało się uzyskać dopuszczenie retrofitów OSRAM NIGHT BREAKER LED jest dowodem na to, że te zamienniki tradycyjnych żarówek są bezpieczne i spełniają wszystkie wymagania stawiane przed źródłami światła. Naszym zdaniem niezbędne są jednak rozwiązania systemowe, które będą w stanie ułatwić właścicielom samochodów legalną modyfikację oświetlenia bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. By tak się stało, niezbędne jest wprowadzenie stosownych przepisów na szczeblu ogólnokrajowym. Dlatego firma OSRAM, wraz z innymi producentami oświetlenia, prowadzi działania w tej sprawie.” – mówi Andrzej Przybylski dyrektor działu Automotiwe w OSRAM Polska.

W Polsce kierowca, który chciał zmienić żarówki na retrofity LED wykonał następujące kroki:

  • Sprawdził czy jego pojazd znajduje się na liście kompatybilności oraz czy do montażu potrzebny będzie adapter LEDriving lub/i LEDriving SMART CANBUS. Lista zawiera wszystkie pojazdy, które pozytywnie przeszły testy i zostały dopuszczone do ruchu w Niemczech. Ten krok nie jest konieczny, ale jest to dobra podpowiedź przed zakupem i decyzją o ewentualnym wyborze akcesoriów.
  • Po zakupie udał się swoim samochodem do Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, gdzie specjaliści zbadali parametry reflektorów po zmianie źródeł światła. Badanie wykonano w ramach ogólnopolskiej kampanii Komendy Głównej Policji i Instytutu Transportu Samochodowego „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, w ramach której kierowcy mogli bezpłatnie kontrolować stan oświetlenia w swoich pojazdach
  • Następnie rzeczoznawca z odpowiednimi uprawnieniami wystawił ocenę techniczną, która potwierdzała, że rozsył światła i inne parametry po zainstalowaniu zamienników mieszczą się w tolerancjach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2016r poz.2022 z późniejszymi zmianami).
  • Z takim pismem właściciel samochodu pojechał na stację kontroli, gdzie uzyskał dopuszczenie źródeł światła LED w swoim samochodzie.
  • Ocenę techniczną uzyskaną od rzeczoznawcy oraz zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu od diagnosty powinien od teraz wozić ze sobą w samochodzie i okazywać na żądanie policji.

Sprawdź listę kompatybilności w innych krajach
Przed zakupem warto sprawdzić, jakie pojazdy zostały już przetestowane i uzyskały dopuszczenie w innych krajach

Twój pojazd lub kraj, w którym jest zarejestrowany nie jest na liście?

Ciągle pracujemy nad rozszerzeniem listy. Prosimy o cierpliwość i zapraszamy na nasze social media po najnowsze informacje!

Facebook Instagram YouTube

Pierwsza dopuszczona do ruchu lampa H7 LED

NIGHT BREAKER LED

Widzisz dalej. Reagujesz szybciej.

Dłuższa trwałość. Rzadsze wymiany i naprawy.

Gwarancja, na której możesz polegać.

Zapewniamy ochronę — do 5 lat gwarancji OSRAM

Wszystkie lampy NIGHT BREAKER LED objęte są 4-letnią gwarancją firmy OSRAM, licząc od dnia zakupu. Lampy NIGHT BREAKER LED, które zostały zakupione i zainstalowane w profesjonalnym warsztacie, otrzymają dodatkowy rok, wydłużając gwarancję do 5 lat.

Dowiedz się więcej o procesie gwarancyjnym NIGHT BREAKER LED

Jak zamontować NIGHT BREAKER LED?

Filmy instruktażowe

Obejrzyj dwa filmy pokazujące krok po kroku instalację w VW Polo i BMW serii 2. Przed montażem zapoznaj się z instrukcją obsługi: Pobierz (PDF)

Możesz z łatwością samodzielnie zamontować lampy w większości samochodów, mając jedynie niewielkie doświadczenie.

Jeśli nie czujesz się pewnie lub masz wątpliwości skorzystaj z pomocy mechanika w swoim warsztacie, który zaoferuje Ci kompleksową obsługę profesjonalnie instalując lampy.

Montaż NIGHT BREAKER LED w VW Polo

Montaż NIGHT BREAKER LED w BMW 2

Różnica, którą możesz zobaczyć za każdym razem, gdy siadasz za kierownicą

Przejdź z oświetlenia halogenowego na LED już teraz!

Żarówki halogenowe czy NIGHT BREAKER LED?

Odpowiedź jest oczywista!

Poszukujesz więcej informacji?
Poniżej odpowiedzi na często zadawane pytania:

  • Pierwsze dopuszczone do ruchu zamienniki LED firmy OSRAM1
  • Aż do 220% jaśniejsze światło2
  • Aż do 5 razy dłuższa trwałość3

1 H7 LED są dopuszczone do użytku na drogach publicznych w poszczególnych krajach. Sprawdź listę krajów, pojazdów i warunków przed zakupem tutaj.
2 W porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112. Dodatkowo zmniejszono o 50% efekt olśnienia.
3 W porównaniu z halogenowymi źródłami światła

By upewnić się, że zakupiłeś/aś oryginalny produkt OSRAM, nasza firma oferuje konsumentom Program Zaufania (Trust Program). Pozwala on zidentyfikować podróbki. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Program zaufania OSRAM

Konstrukcja lampy OSRAM NIGHT BREAKER LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji - "rozpraszania ciepła" i "optymalnego rozsyłu światła". Optykę dopełnia kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający optymalny montaż retrofitu w reflektorze.

Co więcej, lampy są odporne na wibracje i wstrząsy, spowodowane np. nierówną powierzchnią drogi.

Jakość i parametry świetlne sprawiają, że każdy produkt OSRAM wyróżnia się wśród innych. Niestety trudno jest to ocenić na pierwszy rzut oka i dla laika odróżnienie oryginału od podróbki jest niemożliwe.

Dlatego firma OSRAM zintegrowała w procesie produkcyjnym funkcje bezpieczeństwa, które umożliwiają sprawdzenie oryginalności lamp online w dwóch prostych krokach.

OSRAM oferuje 4-letnią gwarancję na wszystkie produkty NIGHT BREAKER LED. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dopuszczenie do ruchu lampy NIGHT BREAKER LED to bardzo złożony proces przeprowadzany w Niemczech dla każdego modelu pojazdu. W Polsce taki proces jest jeszcze bardziej skomplikowany. Dlatego w chwili obecnej nie jest możliwe określenie konkretnego szacowanego czasu, mamy nadzieję na Państwa zrozumienie. Firma OSRAM nieustannie pracuje nad dalszym rozwojem i wprowadzeniem rozwiązań najwygodniejszych dla konsumenta.

W Polsce na razie możliwe jest przeprowadzenie bardzo indywidualnego procesu zainicjowanego przez kierowcę, który pragnie zalegalizować zastosowane źródło światła LED. W Niemczech, Austrii i Słowenii proces jest bardziej ogólny, ale dotyczy konkretnych modeli samochodów, które pozytywnie przeszły przez testy. Listę aktualnych modeli pojazdów i krajów znajdziesz tutaj.

Dopuszczenie do ruchu lampy NIGHT BREAKER LED to bardzo złożony proces dla każdego modelu pojazdu. Dlatego w chwili obecnej nie jest możliwe określenie konkretnego szacowanego czasu, mamy nadzieję na Państwa zrozumienie. OSRAM nieustannie pracuje nad dalszym rozwojem. Listę aktualnych modeli pojazdów i krajów znajdziesz tutaj.

Dopuszczenie do ruchu w innych krajach europejskich zależy od sytuacji prawnej danego kraju oraz od tego, w jakim stopniu akceptują one homologację. Firma OSRAM nie może wydać żadnych ogólnie wiążących oświadczeń w tym zakresie.

Tak, producent rekomenduje, by wyregulować reflektory w warsztacie po montażu lamp LED.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o skontaktowanie się z naszym działem obsługi klienta. Do montażu potrzebne mogą być akcesoria.

Adapter, Canbus i zaślepki są wymagane do instalacji i użytkowania lamp w niektórych modelach pojazdów. Uwaga: tylko oryginalne akcesoria firmy OSRAM w połączeniu z lampami LED NIGHT BREAKER zapewniają właściwy montaż, a w przypadku procesu dopusczeznia w Niemczech są warunkiem koniecznym, aby takie dopuszczenie było skuteczne.

OSRAM oferuje swoim klientom listę pojazdów zatwierdzonych w poszczególnych krajach ze szczegółowym przeglądem modeli, przetestowanych reflektorów i akcesoriów wymaganych do montażu.

Warianty Canbus są dopasowane do różnych typów pojazdów.

W Niemczech, Austrii i Słowenii tak, tylko wtedy używanie NIGHT BREAKER LED w określonych modelach jest zgodne z wymaganiami dopuszczenia do ruchu.

Akcesoria montażowe oferowane przez firmę OSRAM zostały przetestowane w połączeniu z lampami LED i reflektorami przez oficjalne organy i muszą być używane w celu uzyskania dopuszczenia do ruchu w Niemczech, Austrii i Słowenii.

Dopuszczenie w Niemczech, Austrii i Słowenii jest gwarantowane tylko w połączeniu z wymienionymi na liście kompatybilności akcesoriami OSRAM.

Firma OSRAM przeprowadziła i pomyślnie przeszła niezbędne testy kompatybilności elektromagnetycznej.

Nie, LEDriving SMART CANBUS opracowany przez firmę OSRAM ma również wbudowaną elektronikę.

Uwaga:
Zmiana z żarówek halogenowych na lampy LED może zmienić przebieg odladzania i odszranianie reflektorów.

1 H7 LED są dopuszczone do użytku na drogach publicznych tylko w poszczególnych krajach. Sprawdź listę krajów, pojazdów i warunków przed zakupem. Szczegółowe informacje: tutaj.
2 W porównaniu z minimum homologacyjnym ECE R112. Dodatkowo zmniejszono o 50% efekt olśnienia.
3 W porównaniu z halogenowymi źródłami światła
4 Szczegółowe warunki sprawdź na stronie www.osram.pl/am-gwarancje