Etykieta i kod na opakowaniu

Wszystkie elementy zabezpieczeń opisane są na stronie startowej Programu zaufania. Kliknij w podany poniżej link, aby pobrać pdf z instrukcją, gdzie można znaleźć etykietę bezpieczeństwa.

Oryginalny produkt OSRAM powinien posiadać na opakowaniu

  • 7-znakowy kod
  • Trzy ostatnie cyfry kodu powinny być widoczne jako hologram w dolnym prawym rogu
  • Kod QR prowadzący do strony Programu zaufania firmy OSRAM
  • Logo OSRAM i adres www.osram.com/trust
  • Pasek bezpieczeństwa z mikro tekstem, możliwym do odczytania po użyciu lupy

Kod bezpieczeństwa jest alfanumeryczny i składa się z 7 znaków.

Spróbuj ponownie wprowadzić kod, aby wyeliminować możliwość popełnienia błędu w pisowni. Jeżeli rezultat będzie taki sam, oznacza to, że kod jest istotnie nieznany. Sugerujemy, abyś jak najszybciej skontaktował się z miejscem zakupu. Przypominamy również, że w przypadku zakupów internetowych masz możliwość zwrócenia towaru.

Prosimy spróbuj ponownie wprowadzić kod, aby upewnić się czy nie popełniłeś błędu w pisowni. Jeżeli efekt będzie ten sam, oznacza to, że kod z opakowania nie jest przechowywany w naszej bazie danych i dlatego nie jest ważny. W tej sytuacji prosimy, skontaktuj się z miejscem zakupu.

Kod, który posiadasz był już wcześniej wprowadzany kilka razy. Może to być spowodowane faktem, że pośrednicy handlowi lub sprzedawcy sprawdzali ten produkt przed Tobą, aby upenić się co do jego autentyczności. Jednak może to także oznaczać, że ten kod został wykorzystany do wyprodukowania podróbki.

Dlatego uprzejmie prosimy o kontakt z nami w sprawie tego produktu.

Kontakt

Nasze lampy zanim dotrą do odbiorcy końcowego przechodzą przez wiele firm dystrybucyjnych i pośredników w handlu. Jest więc możliwe, że opakowanie było sprawdzane kilka razy wcześniej. Zatem fakt wprowadzenia wcześniej tego kodu nie musi oznaczać, że jest to produkt nieoryginalny. Jeśli jednak chciałbyś, aby kod został dodatkowo zweryfikowany przez nasz Zespół Zaufania, prosimy o kontakt.

Kontakt

Program zaufania został wprowadzony jesienią 2015 roku dla lamp ksenonowych OSRAM, a pod koniec 2019 roku dla żarówek halogenowych w opakowaniach DUO BOX. Od tego czasu wszystkie nowo wyprodukowane lampy ksenonowe i opakowania DUO BOX posiadają wszystkie elementy zabezpieczenia. Jednak u naszych dystrybutorów, pośredników i sprzedawców mogą nadal znajdować się źródła światła wyprodukowane wcześniej, nie posiadające tych zabezpieczeń. Dlatego na rynku polskim proponujemy dodatkowe narzędzie, które pomoże Ci rozwiać wątpliwości co do Twojego produktu. Skorzystaj z portalu czyoryginal.pl lub skontaktuj się z nami poprzez dane umieszczone w zakładce Kontakt.

Kontakt

Zasadą jest, że firma OSRAM dostarcza swoje produkty wyłącznie w opakowaniach. Są to kartonowe albo plastykowe pudełka - zawsze oznaczone naszym logo, zawierające wszystkie niezbędne dane i informacje. Takiego opakowania powinieneś wymagać od sprzedawcy. Jeżeli jest z tym problem prosimy o kontakt z nami - dane w zakładce Kontakt.

Kontakt

Prosimy o kontakt ze sprzedawcą lub bezpośrednio z nami. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

Kontakt

Dane źródła światła

Proces weryfikacji

Skorzystaj z naszego narzędzia online, które poprowadzi Cię krok po kroku przez proces weryfikacji.

Sprawdź swój produkt

To narzędzie służy do weryfikacji:

- wszystkich lamp ksenonowych OSRAM XENARC wyprodukowanych po 1 października 2015, wszystkie typy lamp: D1S, D1R, D2S, D2R, D3S, D3R, D4S, D4R, D8S.

- wszystkich żarówek halogenowych TYLKO w opakowaniach DUO BOX wyprodukowanych po listopadzie 2019.

Obecnie, proces zabezpieczeń i weryfikacji obejmuje jedynie lampy ksenonowe i żarówki halogenowe w opakowaniach DUO BOX, gdyż to one najczęściej są podrabiane.

Pytania ogólne

Jest wiele negatywnych skutków użycia podrabianych lamp. Począwszy od znacznie krótszej trwałości, poprzez niestabilną, zróżnicowaną barwę światła, po oślepianie innych kierowców na drodze. Jednym słowem używając podróbek narażasz się na konsekwencje finansowe jak i ryzykujesz bezpieczeństwem swoim i innych użytkowników ruchu drogowego.

Pracownicy wiarygodnych warsztatów samochodowych bez problemów powinni pokazać Ci zarówno lampę jak i jej opakowanie przed wymianą. Powinieneś o tym zawsze pamiętać zlecając takie naprawy. Dzięki kodowi QR na opakowaniu będzie można sprawdzić oryginalność produktu na miejscu.