Precyzja to bezpieczeństwo

Precyzja to bezpieczeństwo
Precyzja to bezpieczeństwo
Źródło: Osram
05.10.2016 | Motoryzacja

Firma OSRAM wprowadza na rynek żarówki halogenowe Night Breaker Laser, wykorzystujące technologię laserowej ablacji. Opracowano ją po to, by uzyskać jeszcze większą ilość światła w konkretnych punktach na drodze i tym samym zapewnić kierowcom maksimum bezpieczeństwa.

Dzięki połączeniu innowacyjnej konstrukcji i najnowocześniejszej technologii, Night Breaker Laser zapewnia szczególnie wysoką skuteczność świetlną. W porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi wytwarza do 130% więcej światła, które dodatkowo jest aż o 20% bielsze, a jego zasięg może być dłuższy nawet do 40 metrów. Podwyższenie tych parametrów w stosunku do poprzednich generacji żarówek serii Night Breaker udało się uzyskać m.in. za pomocą laserowej ablacji. Ta unikatowa technologia polega na bardzo precyzyjnym usunięciu laserem niebieskiego filtra z pewnej części bańki – na wysokości skrętki. Dzięki temu osiągnięto idealne parametry filtra bańki i jeszcze więcej światła, a co za tym idzie lepszą widoczność, pomagającą kierowcy wcześniej zauważyć przeszkodę i zareagować na zagrożenie. – Projektując żarówki Night Breaker Laser chcieliśmy zbliżyć się do granicy technicznych możliwości żarówki halogenowej, ale bez uszczerbku dla trwałości w porównaniu z poprzednią generacją tego produktu. jestem przekonany, że po przeprowadzeniu badań będziemy mogli z dumą potwierdzić, że udało nam się stworzyć najlepiej świecącą, a przy tym zgodną z przepisami żarówkę halogenową – powiedział Andrzej Przybylski, szef działu Specialty Lighting w firmie OSRAM.

Dzięki podwyższeniu parametrów, żarówki będą lepiej oświetlać drogę w konkretnych punktach na drodze, oznaczanych kodami 50R, 75R i 50V (czyli 50 m i 75 m z prawej strony na poboczu oraz 50 m przed samochodem). Właśnie one wyznaczają obszar przed samochodem, który jest kluczowy z punktu widzenia bezpieczeństwa. Punkty te służą także do obliczenia całkowitego natężenia światła w tych miejscach wg wzoru 50V+50R+2x75R. Dzięki temu można odnieść zmierzony wynik do parametrów, jakie w takim samym reflektorze można uzyskać stosując żarówkę standardową. Stąd np. wynik do 130% więcej światła podawany przez firmę OSRAM na opakowaniach żarówek. Liczba ta jest uśredniona, gdyż zależy także od współpracy żarówki z różnymi reflektorami. Rzetelny producent powinien testować swoje żarówki w wielu różnych reflektorach i podawać wyniki realne, a nie maksymalne.

Nowe żarówki, w typach H7 oraz H4, są dostępne od października w punktach prowadzących sprzedaż produktów samochodowych OSRAM. Można je kupić w nowych, intensywnie czerwonych opakowaniach charakterystycznych dla wszystkich produktów OSRAM o podwyższonych parametrach świetlnych . Należy pamiętać, że aby zachować identyczną barwę światła obu lamp w pojeździe, reflektorowe źródła światła zawsze powinno wymieniać się parami.

Więcej informacji o nowych produktach OSRAM Night Breaker Laser oraz przydatne porady dotyczące oświetlenia samochodowego można znaleźć na stronie www.osram.pl/automoto lub na kanale YT www.youtube.com/osrampol

Zdjęcia

Precyzja to bezpieczeństwo
Źródło: Osram
Żarówka Night Breaker Laser
Źródło: Osram
Żarówka Night Breaker Laser
Źródło: Osram
Żarówki Night Breaker Laser
Źródło: Osram

O firmie OSRAM

OSRAM (Monachium, Niemcy) jest jednym z dwóch czołowych producentów oświetlenia na świecie. Oferuje pełną gamę produktów – od komponentów (włączając w to także źródła światła i diody elektroluminescencyjne LED), poprzez elektroniczne urządzenia zapłonowe, kompletne oprawy i systemy sterowania, aż po gotowe rozwiązania i usługi oświetleniowe. Zatrudnia ponad 34 tysiące pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2014 (zakończonym 30 września 2014) przychód firmy wyniósł 5,1 mld euro. 8 lipca 2013 roku firma zadebiutowała na giełdach we Frankfurcie i w Monachium (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; Symbol: OSR).
Dodatkowe informacje na www.osram.pl

Kontakt dla prasy

Małgorzata Śmielak
KOMUNIKADO PR

malgorzata.smielak@komunikado.plT: +48 512 125 116
T: +48 22 649 19 53

RSS OSRAM
Aktualności dla prasy

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline