Świecące tekstylia dla hokeistów z drużyny EHC Red Bull München: wydarzenie sportowe najwyższej klasy w świetle najwyższej jakości

Wydarzenie sportowe najwyższej klasy w świetle najwyższej jakości


Mistrzowscy hokeiści z drużyny EHC Red Bull München zagrali na szczycie Zugspitze w nowoczesnych strojach oświetlonych diodami LED firmy OSRAM.

Diody LED naszyte na stroje hokeistów znacznie poprawiły widoczność ochraniaczy i odzieży. Pierwsze takie rozwiązanie na świecie.


Dwie drużyny z mistrzowskiego niemieckiego klubu hokejowego EHC Red Bull München rozegrały mecz na specjalnie przygotowanym lodowisku, skąpanym w świetle dzięki produktom OSRAM, oficjalnego partnera oświetleniowego klubu. Do oświetlenia lodu użyto naświetlaczy i pasków LED. Wydarzenie stanowiło zarazem gwóźdź programu podczas świętowania 110. rocznicy marki, jak i premierę.

Diody LED wszyte w stroje hokeistów zastąpiły standardowe reflektory, znacznie poprawiając widoczność ochraniaczy oraz odzieży. To było pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

Tak jak w przypadku dwóch poprzednich, imponujących instalacji przygotowanych z okazji rocznicy - jubileuszowej projekcji na budynku niemieckiego urzędu patentowego w Berlinie oraz oświetlenia fasady hotelu Westing Excelsior w Rzymie - OSRAM udowodnił, że od wielu lat wyznacza nowe standardy technologii oświetleniowych. Firma słynie ze swojej szczytowej formy, czego najlepszym dowodem jest oświetlenie na szczycie Zugspitze, wysokim na 2962 metry.

Wydarzenie sportowe najwyższej klasy w świetle najwyższej jakości: 110. rocznica marki OSRAM

Zdobywamy szczyty: spektakularne wydarzenie na Zugspitze. Miłego oglądania.


Obejrzyj film

Coś więcej niż tylko mecz: test wytrzymałościowy na lodzie


Ten mecz był prawdziwym spektaklem. Dodatkowo wzbogaciły go stroje i kaski zawodników, oświetlone prekursorskimi produktami. Małe paski z diodami LED zostały rozświetlone dzięki mikroelektronice. Komponenty były małe niczym monety. Produkty wszyte w stroje i przymocowane do kasków były ledwie widoczne, gdy nie świeciły, oraz w żaden sposób nie przeszkadzały zawodnikom.

Robocza nazwa projektu to „Świecące tekstylia”. Inicjatywa działu Specialty Lighting (SP) mogłaby zostać wdrożona pod koniec 2017 roku i znacznie poprawić widoczność, bezpieczeństwo i jakość strojów sportowych w porównaniu z rozwiązaniami pasywnymi, takimi jak reflektory i kolorowe sygnały. Wydarzenie na szczycie Zugspitze dało możliwość przetestowania rozwiązań w mroźnej pogodzie oraz w ekstremalnych warunkach wymagającej fizycznie rozgrywki.

Najwyższej jakości sport i technologie prawie 3000 metrów nad poziomem morza


W OSRAM już od dawna tekstylia i oświetlenie idą ze sobą w parze


Świecące tekstylia podczas hakatonu TECHFEST Munich 2016

1. nagroda podczas TECHFEST Munich: świecące tekstylia

1. nagroda za bezpieczną kurtkę Adidas: kurtka dla rowerzystów z wszytymi diodami LED oraz sygnałami świetlnymi

OSRAM rzucił kreatywnym uczestnikom hakatonu TECHFEST wyzwanie stworzenia czegoś specjalnego. Mieli za zadanie kierować się mottem "Światło to moda" i wykreować modowe trendy przyszłości przy użyciu smartfonów, światła i ubrań.

Na potrzeby ćwiczenia uczestnikom udostępniono diody i paski LED, zestawy do rozbudowy, komponenty elektroniczne, światłowody, czujniki i tym podobne.

Wyzwanie firmy OSRAM podjęły w sumie 22 zespoły. Wiele z nich pracowało nad produktami zwiększającymi bezpieczeństwo osobiste oraz w ruchu drogowym.

Po trzech dniach intensywnej pracy zespół biorący udział w wyzwaniu OSRAM nie tylko zaprezentował pionierskie rozwiązania oświetleniowe dla odzieży sportowej, ale także zwyciężył w obleganej konkurencji.

„Niezwykle udane”, „niepowtarzalne”, „zachwycające” - raport muenchen.de z wydarzenia TECHFEST 2016

Zdjęcia z wydarzenia

Oświetlone spodnie „Lederhosen” podczas święta Oktoberfest 2016

Pomnik Bavaria podczas Oktoberfest