Nowe oblicze oświetlenia<br>OSRAM podczas targów CES® 2017

Nowe oblicze oświetlenia
OSRAM podczas targów CES® 2017


Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości i poznaj światło od zupełnie innej strony!

Poznaj przyszłość oświetlenia!


Targi CES® 2017 umożliwiły poznanie przyszłości firmy OSRAM. Zgodnie z naszym motto „Nadajemy światłu nowe oblicze od 110 lat” OSRAM jest pionierskim producentem nowoczesnych technologii oświetleniowych, którego celem jest tworzenie cyfrowej przyszłości dzięki widzialnemu i niewidzialnemu światłu.

Na naszym stoisku można było poznać najnowsze osiągnięcia w zakresie oświetlenia motoryzacyjnego i segmentu Opto Semiconductor. Bądź poinformowany o naszych najnowszych technologiach i szczegółach odnośnie wprowadzania produktów na rynek.

Zanurz się w wirtualnej rzeczywistości i poznaj światło od zupełnie innej strony!

Aby rozpocząć oglądanie panoramicznego filmu, kliknij w link. Ważne - optymalne odtwarzanie w 3D:

  • iPhone: Nagranie odtwarza się najlepiej w aplikacji YouTube (jeśli nie masz jej na swoim iPhonie, zainstaluj ją). Na smartfonie kliknij i przytrzymaj powyższy link przez 3 sekundy, a następnie wybierz opcję „Otwórz w YouTube”. Jeśli to rozwiązanie nie działa, spróbuj użyć tego linku.. .Jeśli odtwarzasz filmik w przeglądarce, użyj najnowszej wersji Chrome.
  • Android: Aplikacje YouTube i Chrome są zainstalowane domyślnie na najnowszych urządzeniach Android. Jeśli Twój smartfon używa wersji systemu bez aplikacji YouTube, zainstaluj jej najnowszą wersję.
  • Aplikacja YouTube: Najlepsze wrażenia gwarantuje oglądanie w okularach VR lub Google cardboard. Aktywuj symbol wirtualnych okularów w aplikacji YouTube.
    Na smartfonie możesz obejrzeć panoramiczny film dzięki obracaniu głowy w odpowiednim kierunku.
  • Komputery i laptopy: Do obejrzenia nagrania potrzebna jest najnowsza wersja przeglądarki Chrome lub Firefox. Prawie pełny widok panoramiczny można osiągnąć dzięki poruszaniu myszką po ekranie wideo lub sterowaniu specjalnymi przyciskami w lewym górnym rogu ekranu. Możesz obejrzeć wersję 2D pod tym linkiem.
  • Uwaga: Podczas oglądania panoramicznych nagrań widz może tracić orientację. Dlatego zalecamy bezpieczne oglądanie filmu na krześle obrotowym.
  • Więcej instrukcji oglądania filmików panoramicznych znajdziesz tutaj.

Lepsza widoczność na drodze oraz jasność dla kierowców zwiększa bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi


„Technologie oświetlenia samochodowego OSRAM są zaprojektowane tak, by zapewniały inteligentną i stylową konstrukcję, a co ważniejsze by znacznie zwiększały bezpieczeństwo na drodze”.

Dr. Olaf Berlien, CEO w OSRAM Licht AG

„Nowoczesny samochód posiada około 200 źródeł światła. Niektóre z nich wykorzystują niewidoczne światło, na przykład w systemach inteligentnej analizy otoczenia, wykrywania bliskości czy monitorowania kierowcy”.

Dr. Stefan Kampmann, CTO w OSRAM Licht AG

„Fantastyczne!”


Obejrzyj nagranie i posłuchaj gości, którzy odwiedzili nasze stoisko!

Za kulisami targów CES® 2017 z firmą OSRAM, która nadaje światłu nowe oblicze. Sprawdź od kuchni, co wydarzyło się podczas targów CES®.

Wsiądź do wirtualnego samochodu!


Weź udział w przygodzie z wirtualną rzeczywistością: kliknij link i poznaj zastosowania 3D, które pokazują przyszłość oświetlenia.

Poznaj technologię LiDAR!


Najnowsza technologia motoryzacyjna LiDAR (light detection and ranging), wykorzystująca niewidoczne światło, odgrywa kluczową rolę w zaawansowanych systemach wspomagania kierowcy, które coraz częściej umożliwiają półautonomiczne lub w pełni autonomiczne prowadzenie samochodu.

Systemy LiDAR wysyłają impulsy laserowe, które odbijają światło od obiektów z powrotem w stronę detektora. Czas pokonania dystansu przez wiązkę pozwala ocenić odległość od obiektu. Wielokanałowe, laserowe źródło światła OSRAM pozwala pojazdom na wysyłanie dokładnych, trójwymiarowych obrazów otoczenia i wykorzystanie tych informacji do rozpoczęcia odpowiednich manewrów. Precyzyjne rozpoznanie otoczenia samochodu jest kluczowe dla bezpiecznego prowadzenia autonomicznego.

Więcej informacji o systemie LiDAR

Poznaj światła laserowe!

Reflektory przednie wykorzystujące światła laserowe to przyszłość oświetlenia samochodowego. Dzięki wysokiej luminancji świateł laserowych, która jest około pięć razy wyższa niż wartość najlepszych tradycyjnych źródeł światła dostępnych dziś na rynku, reflektory podwajają największy dostępny jak do tej pory zasięg z 300 do 600 metrów (2000 stóp).

Energooszczędna technologia świateł laserowych firmy OSRAM, która wykorzystuje jedne z najmniejszych dostępnych komponentów technologicznych, zagrzała miejsca w seryjnej produkcji samochodów BMW serii i8 oraz 7, w których poprawia natężenie świateł drogowych. Dzięki temu kierowcy mają większą widoczność, a zatem są bezpieczniejsi na drodze.

Więcej informacji o światłach laserowych

Poznaj reflektory przednie µAFS!

Oprócz technologii laserowej również zaawansowane pikselowe reflektory przednie stanowią wizję przyszłości oświetlenia samochodowego. We współpracy z partnerami OSRAM opracował mały układ LED z ponad tysiącem pikseli, którymi można indywidualnie sterować.

Reflektor zawierający kilka takich układów pozwala na uzyskanie pełnej wiązki światła bez oślepienia. Kamera pokładowa rozpoznaje nadjeżdżające pojazdy i nadchodzących pieszych oraz automatycznie ściemnia układy LED o wysokiej rozdzielczości. Głowy zbliżających się kierowców, pieszych i rowerzystów nie są oświetlone.

Dzięki temu kierowca zyskuje najlepsze możliwe oświetlenie w nocy bez szkody dla pozostałych uczestników ruchu. Osram planuje wprowadzić tę technologię na rynek do 2020 roku.

Więcej informacji o reflektorach przednich µAFS

Poznaj tylne lampy OLED!

Najbardziej innowacyjna technologia dla tylnych lamp to organiczne diody LED (OLED), które emitują światło bardzo cienkimi warstwami i dają pole do popisu w kwestii konstrukcji. Diody OLED można rozdzielić, tak by zmienne powierzchnie świetlne znajdowały się bardzo blisko siebie, co pozwala na tworzenie trójwymiarowych efektów cienia oraz zapewnia dynamiczną funkcjonalność.

W najbliższej przyszłości opcje konstrukcyjne zostaną dodatkowo rozbudowane dzięki produkcji diod OLED na foliach, które pozwolą na formowanie ich w dowolny kształt. Oprócz ogromnej elastyczności konstrukcyjnej technologia OLED szczyci się także niezwykle niskim zużyciem energii.

Więcej informacji o tylnych lampach OLED

Więcej informacji o firmie OSRAM na targach CES® 2017