Spektakularne wydarzenie na szczycie Zugspitze: wydarzenie sportowe najwyższej klasy w świetle najwyższej jakości

Spektakularne wydarzenie na szczycie Zugspitze: wydarzenie sportowe najwyższej klasy w świetle najwyższej jakości


Sponsor: EHC Red Bull Munich

W ramach świętowania rocznicy firma OSRAM oświetliła cały szereg atrakcji

Od 110 lat firma OSRAM opowiada się po stronie postępu i innowacji. Wszystko zaczęło się od siedziby urzędu patentowego Imperial Patent Office w Berlinie: jej oświetlenie było pierwszą z serii instalacji OSRAM w całej Europie.​

Następnie przyszła kolej na hotel The Westin Excelsior w Rzymie.

Oświetlenie meczu na szczycie Zugspitze byŁo wielkim finałem obchodów 110. rocznicy powstania marki. W wydarzeniu wzięli udział najlepsi niemieccy hokeiści. Ośmiu członków mistrzowskiego niemieckiego klubu, EHC Red Bull Munich, rozegrało wieczorem mecz hokeja na zachwycającym górskim tle. Oprawę oświetleniową zapewniły najnowocześniejsze rozwiązania firmy OSRAM.

OSRAM świętuje 110. urodziny prawie 3000 metrów nad poziomem morza


Kontakt dla prasy oraz informacje i zestawy prasowe

Hotel Westin Excelsior, Rzym

110 lat światła: w ramach świętowania rocznicy OSRAM oświetlił budynek urzędu patentowego w Berlinie

Wspaniała historia, która zaczęła się w Berlinie...


Berlin: jasne światło silnej marki

Za dnia była siedziba urzędu Imperial Patent Office w Berlinie jest imponującym budynkiem, majestatycznym niczym zamek. Po zmroku jego fasada zmienia się w wielkie płótno, które z wdziękiem zaprezentowało zachwycające obrazy oświetleniowe, przygotowane przez OSRAM na Festiwal Świateł w Berlinie, trwający do października 2016. Biuro urzędu Imperial Patent Office, obecnie mieszczące pomieszczenia Niemieckiego Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych (German Patent and Trade Mark Office), to w istocie miejsce narodzin marki OSRAM. Nazwa firmy została tu zarejestrowana 110 lat temu jako znak towarowy dla „elektrycznych lamp żarowych i łukowych”.

Instalacja oświetleniowa w formie trójwymiarowej projekcji trwającej ponad pięć minut zarysowała rozwój światła, a zatem zaprezentowała również najważniejsze wydarzenia w historii firmy OSRAM. Żarniki zmieniły się w złote ornamenty, świetlówki stworzyły fantazyjne wzory, a gazowe lampy wyładowcze o dużym natężeniu światła oraz naświetlacze LED zapewniły barwny pokaz. Następnie zaprezentowano pionierskie zastosowania oświetleniowe z wykorzystaniem świateł laserowych oraz na podczerwień, co pokazało firmę OSRAM jako producenta zaawansowanych technologii.

Hotel Westin Excelsior, Rzym

Firma OSRAM i hotel Westin Excelsior w Rzymie wspólnie świętowali 110. rocznicę marki

Rzym: w tym roku OSRAM obchodzi 110. rocznicę marki w towarzystwie kolejnej słynnej instytucji

Po projekcji zaprezentowanej na siedzibie urzędu patentowego w Berlinie podczas październikowego Festiwalu Świateł przyszedł czas na drugą instalację oświetleniową OSRAM stworzoną z okazji rocznicy marki.

Przez dwa tygodnie 100 opraw oświetleniowych przedsiębiorstwa zależnego od OSRAM, firmy Clay Paky, oświetlało hotel Westin Excelsior w Rzymie, zaprojektowany przez znanych architektów Emila Vogta oraz Otto Marainiego. Instalacja oświetleniowa została opracowana przez projektanta oświetlenia Giovanniego Pinnę.

Hotel Westin Excelsior w Rzymie został otwarty w 1906 roku, zatem świętuje właśnie swoją 110. rocznicę.

By uczcić tę okazję, OSRAM oświetlił słynny hotel, który gościł między innymi takie osobowości jak Pablo Picasso, Elizabeth Taylor oraz zespół The Rolling Stones.

Kontynuacją obchodów rocznicy hotelu Westin Excelsior było specjalne wydarzenie zorganizowane we współpracy z UNICEFEM: hotel przyjął osiemnaścioro utalentowanych dzieci z paragwajskiego zespołu „Orquestra reciclada”. Hotel wspiera organizację UNICEF od 1991 roku.

Spektakularne oświetlenie