Do 2016 roku firma OSRAM obsługiwała zarówno klientów profesjonalnych, jak i prywatnych, poprzez połączenie różnych segmentów biznesowych. W celu uwolnienia maksymalnego wpływu na rynek każdego segmentu biznesowego, te segmenty zaczęły funkcjonować w dwóch odrębnych jednostkach. W związku z tym firma OSRAM sprzedała lampę jako nowo powstała firma LEDVANCE w 2016 roku.

"Transakcja jest kamieniem milowym w ułożeniu firmy OSRAM w kierunku zaawansowanego technologicznie gracza w branży oświetleniowej."

Dr Olaf Berlien, dyrektor naczelny OSRAM Licht AG

Więcej o nowej strukturze dowiesz się dzięki poniższemu szczegółowemu opisowi:

Firma OSRAM koncentruje się na cyfrowej przyszłości światła, dzieląc się swoimi działami: Oświetlenie specjalistyczne i Oświetlenie samochodowe, Lampy projekcyjne i Oświetlenie imprez, Opto Semiconductors (w tym di-sektorowe diody LED, produkty z podczerwienią i komponenty laserowe), Rozwiązania oświetleniowe i systemy (rozwiązanie obejmuje oświetlenie i komponenty elektroniczne do projektów) oraz hurtownię.

LED i tradycyjne lampy są teraz z firmą LEDVANCE, która obejmuje produkty inteligentnego domu i oprawy LEDVANCE.

Informacja prasowa opublikowana 26 lipca 2016 roku, dotycząca sprzedaży lamp do oświetlenia ogólnego
Kliknij, aby powiększyć przegląd marki OSRAM i LEDVANCE w nowej zakładce

Tak jak wcześniej firma OSRAM będzie oferowała innowacyjne rozwiązania oświetleniowe z następujących kategorii:

Specialty Lighting

, Oświetlenie motoryzaycjne

 • (dla klientów komercyjnych i prywatnych)
 • Lampy projekcyjne (dla klientów komercyjnych i prywatnych)
 • Oświetlenie imprez

Opto Semiconductors

 • Podzespoły LED (również na podczerwień) i diody laserowe
 • Wszystkie rodzaje zastosowań: oświetlenie samochodowe, elektronika użytkowa i przemysłowa, a także oświetlenie ogólne

Lighting Solutions & Systems

 • Profesjonalne rozwiązania oświetleniowe do zastosowań w biurach, przemyśle, inteligentnych miastach, sprzedaży detalicznej i sporcie (dla klientów komercyjnych i sprzedających produkty pod własną marką)
 • Oprawy oświetleniowe, sterowanie oświetleniem, oprogramowanie i kompleksowe usługodawstwo (działalność skupiona na projektach i rozwiązaniach)
 • Oświetlenie OTC/tradycyjne oprawy oświetleniowe marki OSRAM (sprzedaż hurtowa)
 • Rozwiązania oświetlenia dynamicznego
 • Digital Systems – systemy świetlne i moduły LED, sterowniki i stateczniki LED dla lamp tradycyjnych
 • Systemy sterowania oświetleniem i produkty oświetlenia inteligentnego
 • Lampy LED, tradycyjne lampy dla producentów opraw OEM
 • Platforma i usługi LIGHTIFY IoT
 • LIGHTIFY Professional

Firma LEDVANCE będzie oferowała następujące produkty:

W sprzedaży hurtowej, handlu i sprzedaży detalicznej

 • Lampy LED
 • Lampy (Lampy wyładowcze o dużym natężeniu światła, żarówki halogenowe, świetlówki kompaktowe)
 • Oprawy OTC/tradycyjne oprawy LEDVANCE LED dla handlu
 • Sprzedaż systemów sterowania oświetleniem, modułów LED oraz sterowników i stateczników dla OSRAM

www.ledvance.com

Dla klienta prywatnego

 • Lampy LED
 • Lampy (Lampy wyładowcze o dużym natężeniu światła, żarówki halogenowe, świetlówki kompaktowe)
 • Produkty Smart Home
 • Oprawy oświetleniowe LED

www.osram-lamps.com

FAQ

W miarę możliwości Twoim partnerem będzie ta sama osoba kontaktowa co wcześniej, ponieważ po podziale firmy pracownicy odpowiedzialni za wsparcie klientów przeniosą się do nowej działalności razem z produktami.

Tak. Ogólnie mówiąc odpowiedni pracownicy oraz fabryki przeniosły się do nowej firmy LEDVANCE wraz z konkretnymi produktami. Jednak w niektórych przypadkach produkty LEDVANCE będą nadal wytwarzane pod marką OSRAM. Początkowo nic nie zmieni się w procesie produkcyjnym. Jakość produktów pozostanie ta sama.

Rynek oświetleniowy nieustannie się zmienia. Aby móc zmieniać się razem z nim, a jednocześnie w dłuższej perspektywie pozostać konkurencyjnym producentem, firmy takie jak OSRAM muszą dostosować się do bieżącej sytuacji. Dzięki niezależności LEDVANCE zdobędzie sprawniejszą strukturę oraz większą swobodę twórczą, co pozwoli firmie szybciej reagować na zmienne warunki rynkowe oraz wymagania klientów indywidualnych.

Gwarancje nie przestaną obowiązywać. Pierwszą osobą kontaktową w razie roszczeń gwarancyjnych jest zawsze sprzedawca, od którego użytkownik kupił produkt. Warunki gwarancji pozostaną w mocy po przejęciu działalności związanej z lampami.

Gwarancje firmy OSRAM Gwarancje firmy LEDVANCE

Firma LEDVANCE skupia się na oświetleniu ogólnym dla użytkowników końcowych, natomiast OSRAM koncentruje się szczególnie na cyfrowych, połączonych rozwiązaniach oświetleniowych oraz komponentach dla klientów przemysłowych, komercyjnych i publicznych.

OSRAM w dalszym ciągu oferuje oprawy oświetleniowe i elementy sterujące do zastosowań profesjonalnych i będzie opracowywał nowe rozwiązania w tym zakresie. Tymczasem firma LEDVANCE przejęła sprzedaż opraw oświetleniowych i elementów sterujących OSRAM do zastosowań mieszkalnych, a także opracowuje własną ofertę opraw oświetleniowych i elementów sterujących do zastosowań profesjonalnych.

LEDVANCE zaopatruje sklepy specjalistyczne i klientów końcowych produktami z szerokiej oferty: od lamp LED i żarówek halogenowych po produkty Smart Home i lampy OTC marki LEDVANCE.

https://www.osram-lamps.com/

Tak, firma OSRAM nie przestanie zajmować się technologicznym opracowaniem platformy LIGHTIFY Internet of Things (IoT).

Sprzedażą LIGHTIFY dla sektora zastosowań domowych zajmie się firma LEDVANCE, zaś produkty LIGHTIFY Professional oraz platforma IoT i powiązane z nią usługi należące do obu sektorów będą sprzedawane przez firmę OSRAM. Dokładny przegląd odpowiednich produktów można znaleźć tutaj.

Jeśli Twoje pytanie dotyczy produktów OSRAM, wybierz jedną z opcji kontaktowych dostępnych tutaj: www.osram.com/contact-worldwide

W razie pytań o produkty LEDVANCE wyślij zapytanie mailem na adres: info@ledvance.com.