Nowy OSRAM – więcej niż światło

OSRAM image video 2018

Obejrzyj nasze wideo i zobacz, co robimy

Jak światło poprawia życie

Rozwiązania dla wyzwań XXI wieku

Mobilność, Bezpieczeństwo i Ochrona, Połączenie oraz Dobrostan i Zdrowie: są to główne obszary, na których niestrudzenie poszukujemy odpowiedzi na te ważne pytania dwudziestego pierwszego wieku. Jak wykarmimy około 10 miliardów ludzi na naszej planecie w 2050 roku? będzie wyglądać życie i komunikacja drogowa w miastach, skoro będzie w nich mieszkać 70 procent ludności? Jak możemy ocalić nasze najważniejsze zasoby naturalne? I w jaki sposób możemy zapewnić ochronę danych i bezpieczeńtwo dostępu w świecie cyfrowym?

OSRAM znacząco przyczynia się do rozwiązania dzisiejszych problemów. Nasze produkty i usługi pomogą lepiej widzieć, komunikować się, poruszać pracować i żyć. Teraz i w przyszłości.

Bezustannie rozwijamy technologie, a cele pozostają niezmienne

Polepszanie jakości życia ludzi zawsze było naszym motorem do działania: od chwili wprowadzenia pierwszego oświetlenia elektrycznego prawie 100 lat temu, ciągle sprawiamy, że w miastach żyje się coraz lepiej.

Wprowadzając pierwsze reflektory samochodowe zapewniliśmy większe bezpieczeństwo na drogach. Dzięki naszym produktom projektory zamieniły kina w miejsca gromadzące wielu widzów. Natomiast pierwsze lampy lecznicze wpłynęły na stan zdrowia ludzi już w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Światło oznaczało generalnie oświetlenie.

W dzisiejszych czasach cyfryzacja otwiera różnorakie nowe możliwości, wykraczające daleko poza zwykłe „Włącz” i „Wyłącz” źródło światła. Dzisiaj sprawiamy, że światło to więcej niż oświetlenie – teraz używamy praktycznie nieskończonych możliwości, jakimi światło poprawia jakość ludzkiego życia. Dzisiaj jesteśmy #TheNewOSRAM.

Od oświetlenia do wizualizacji, detekcji i hodowli

OSRAM ewoluuje z pozycji wiodącego producenta oświetlenia do pozycji czempiona high-tech fotoniki. Fotonika obejmuje cały obszar technologiczny światła widzialnego i niewidzialnego.

Nasze systemy LED wysokiej jakości są na przykład stosowane do systemów wizualizacji w pojazdach. Dostarczamy światło podczerwone i laserowe do detekcji, jako podstawę systemów pojazdów autonomicznych czy rozpoznawania twarzy w smartfonach. Natomiast rozwiązania świetlne w hodowli roślin zapewniają ich optymalny wzrost. Nasze możliwości technologiczne zdają się praktycznie nieskończone.

Misja ORSAM

Nasza misja

#TheNewOSRAM

Naszą wizją jest Światło dla Lepszego Świata

Aby to osiągnąć, wyznaczyliśmy sobie nową misję: OSRAM odblokowuje potencjał światła, żeby polepszyć jakość ludzkiego życia. Dokonujemy tego przede wszystkim w czterech obszarach:

  • Mobilność: Dzięki światłu sprawiamy, że jazda samochodem jest łatwiejsza i bezpieczniejsza.
  • Bezpieczeństwo i Ochrona: Dzięki światłu chronimy ludzi i ich dane, zarówno w Internecie jak i poza nim.
  • Połączenie: Dzięki światłu łączymy ludzi i technologię z ich środowiskiem.
  • Dobrostan i Zdrowie: Dzięki światłu pomagamy polepszać zdrowie i dobrostan rotnącej populacji.
Zobacz film #TheNewOSRAM
Zdrowy tryb życia

Zdrowy tryb życia

Światło to źródło witalności, a my badamy tę energię, żeby ludzie mogli cieszyć się zdrowszym życiem. Tworzymy, między innymi, odpowiednie oświetlenie dla zwiększającej się produkcyjności i zadowolenia z życia. W rezultacie nasze technologie pomagają chronić i utrzymywać dobre zdrowie, otwierają nowe drogi docierania do pomocy medycznej oraz umożliwiają pełen determinacji i pewności siebie styl życia.

Ochrona i Bezpieczeństwo

Ochrona i Bezpieczeństwo

Światło to główna technologia w dziedzinie ochrony i bezpieczeństwa – na przykład w przypadku danych osobowych, komunikacji drogowej oraz pogotowia ratunkowego i sektora ochrony. Światło niewidzialne zapewnia bezpieczeństwo w technologiach dostępu. Światło widzialne zapewnia bezpieczeństwo na drogach i w miastach. Dzięki światłu pomagamy firmom, władzom i mieszkańcom miast podwyższać poziom bezpieczeństwa i ochrony.

Mobilność

Mobilność

Umożliwiamy bezpieczną podróż, a przy zagęszczającym się ruchu na drogach Technologie OSRAM stanowią podstawę skutecznych systemów naprowadzania, samochodów autonomicznych, wanów i ciężarówek, poza tym zapewniają też rozwój logistyki zgodnie z globalnymi wymogami. Umożliwiamy bezproblemowy transport nawet w najbardziej zatłoczonych centrach miejskich.

Połączenie

Połączenie

Wprowadzamy światło w nośniki komunikacji nowoczesnego społeczeństwa. Nasze technologie zapewniają ludziom najlepsze doświadczenia i idealne warunki do życia, pracy i nauki – w jakimkolwiek miejscu się znajdują. Napędzamy połączenia wzajemne i Internet of Things/IoT poprzez umożliwianie działania inteligentnych aplikacji na istniejącej infrastrukturze.

Więcej na temat OSRAM

OSRAM, z główną siedzibą w Monachium, to światowa wiodąca firma high-tech o historii datującej się na przeszło 110 lat wstecz. Początkowo skoncentrowana była na technologiach półprzewodników, natomiast obecnie nasze produkty znajdują w bardzo zróżnicowanych zastosowania: od wirtualnej rzeczywistości po pojazdy autonomiczne i od smartfonów po sieciowe, inteligentne rozwiązania oświetleniowe w budynkach i miastach, W oświetleniu pojazdów nasza firma jest światowym liderem rynkowym i technologicznym..

Naszą tożsamość ukształtowała długa tradycja w innowacji w dziedzinie technologii oświetleniowej. Czy to światło lasera dla pojazdów, zwiększone bezpieczeństwo dzięki rozpoznawaniu tęczówki czy inteligentnie podłączone oświetlenie, kształtujemy przyszłość wszelkiego rodzaju rozwiązaniami w obszarach światła widzialnego i niewidzialnego. OSRAM wykorzystuje nieskończone możliwości jakie daje światło, aby polepszać jakość życia jednostek i społeczności. Dzięki innowacjom OSRAM ludzie na całym świecie nie tylko będą lepiej widzieć, ale także lepiej się komunikować, podróżować, pracować i żyć.