W drodze do cyfrowej przyszłości branży oświetleniowej

Rynek oświetleniowy przechodzi technologiczną zmianę: technologie półprzewodnikowe, takie jak LED czy OLED, zapewniają klientom nowe możliwości w zakresie wydajności, jakości oświetlenia i elastyczności. Firma OSRAM jako wiodący światowy lider branży oświetleniowej odgrywa w tym procesie znaczącą rolę.

Od 110 lat marka OSRAM jest równoznaczna z innowacyjnością i zrównoważonym rozwojem na światowym rynku oświetleniowym. Dziś OSRAM jest jednym z największych na świecie dostawców produktów i rozwiązań spełniających pełną gamę wymagań klientów. Zapewniamy wszystko: od modułów, przez oprawy oświetleniowe po systemy sterowania oświetleniem o wysokiej wydajności.

OSRAM aktywnie wspiera klientów w dokonywaniu wyborów, które najlepiej zaspokoją ich potrzeby. W około 150 krajach firma zatrudnia ponad 33 tysiące pracowników, dzięki czemu klienci mają zapewnione spersonalizowane, idalenie dopasowane rozwiązania.

Idealnie dobrane światło to wyższy standard życia

Zmianę mamy zapisaną w genach. Firma OSRAM opracowuje inteligentne, ekologiczne rozwiązania oświetleniowe, które pomagają w oszczędzaniu światowych zasobów i podnoszą jakość życia. Sztuczne oświetlenie zużywa około 20% energii pobieranej na całym świecie. Oznacza to, że oświetlenie o wysokim stopniu energooszczędności może zmniejszyć emisję CO2 na świecie o ilość równą tej, jaką może pochłonąć las o dwukrotnej powierzchni Włoch. Obecnie ponad 70% obrotu firmy pochodzi ze sprzedaży energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych.

Taki stan rzeczy zawdzięczamy przede wszystkim technologii LED. Dochód ze sprzedaży produktów LED to około 40% całkowitego dochodu firmy. OSRAM oferuje wszystkie typy atrakcyjnych rozwiązań LED: od komponentów po sterowanie oświetleniem. Dzięki 8000 patentów na zastosowanie technologii LED firma OSRAM ma znaczący wpływ na jej dalszy rozwój.

Jesteśmy silną, światową marką, a jako wiodący innowator we wszystkich zastosowaniach i sektorach technologicznych, kreujemy cyfrową przyszłość branży oświetleniowej.