Test żarników ksenonowych magazynu Auto Bild

Test źródeł ksenonowych magazynu AUTO BILD 2015: najlepsze wyniki dla źródeł światła OSRAM XENARC

OSRAM XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED jest zwycięzcą testu magazynu AUTO BILD w teście lamp ksenonowych 2015

27.10.2015

Źródła OSRAM XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED uzyskały pierwsze miejsce w teście źródeł ksenonowych przeprowadzonym przez niemiecki magazyn AUTO BILD. Inne lampy marki OSRAM również zrobiły wrażenie na jury. OSRAM XENARC COOL BLUE INTENSE uzyskały drugie miejsce a XENARC ORIGINAL czwarte. Wnioski z testu magazynu AUTO BILD potwierdziły, że tańsze źródła światła generowały większe olśnienie. Jednak źródła światła OSRAM, otrzymywały wysokie noty w kategoriach jakość marki, trwałość w okresie eksploatacji i wysokie osiągi.

Proces testów Auto Express:

Auto Express przeprowadził testy ośmiu ksenonowych źródeł światła, wszystkie typu D1S. Ten typ jest instalowany głównie we względnie nowych modelach samochodów. Test miał miejsce w tunelu świetlnym w centrum lamp ksenonowych OSRAM w Berlinie.

Auto Express o procesie testów: „Użyliśmy tej samej formuły jak do oceny żarówek halogenowych, mierząc parametry świetlne w odległości 50 i 75 metrów przed samochodem na światłach mijania w celu oceny wiązki. Źródła D1S mają własny wbudowany zapłonnik i zostały zapalone na cztery minuty przed pomiarami, aby zapewnić ich stabilną pracę. Średnia z testu dwóch źródeł dała ocenę.


Nowość: XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED – zwycięzca testu źródeł ksenonowych AUTO BILD 2015

XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED: „Doskonałe źródło światła, warte dopłaty"

Źródło XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED otrzymało wysokie noty za wyróżniające je zalety. „Wiązka świetlna źródła Night Breaker była nie tylko widocznie jaśniejsza, z niemal wyeliminowanym ciemnym punktem na środku drogi na horyzoncie, ale również była przy tym równa i symetryczna. [...]. Widoczna była zmiana barwy, która nadała światłu błękitny odcień. „Doskonałe źródło światła, warte dopłaty" – Tak brzmi werdykt testu magazynu Auto Express.

Nagroda magazynu Auto Express „Best Buy” (Najlepszy zakup) jest już drugą nagrodą w roku 2015 dla źródeł XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED. Źródło światła firmy OSRAM ukończyło również test na drugim miejscu w teście źródeł ksenonowych przeprowadzonego przez niemiecki magazyn motoryzacyjny AUTO BILD, wydanie 4/2015. W tym przypadku, został przetestowany typ D2S.