90 lat marki Neolux

90 lat marki Neolux
90 lat marki Neolux
Źródło: Osram
08.03.2017 | Motoryzacja

W tym roku mija 90 lat od powstania marki Neolux. Rodzina tych samochodowych źródeł światła to dobry wybór dla kierowców, szukających bardziej ekonomicznych zamienników dla oferty znanych producentów, a jednocześnie oczekujących światła dobrej jakości.

Marka Neolux została utworzona w 1927 roku. W latach 30. i 40. XX wieku firma Osram zaczęła inwestować w rozwój spółki, by w 1965 r. na stałe włączyć ją do portfolio swoich produktów i stać się jej wyłącznym importerem. Obecnie Neolux to marka zastrzeżona w ponad dziewięćdziesięciu krajach i symbol dobrej jakości żarówek reflektorowych i pomocniczych dla klientów szukających ekonomicznych produktów.

Obecne portfolio to szeroki wybór wielu źródeł światła do samochodów osobowych, motocykli i ciężarówek. Znajdziemy w nim m.in. żarówki halogenowe o różnych parametrach i typach, m.in. H1, H3, H4, H7, HB3, HB4. Niedawno do oferty zostały włączone również żarówki H8 oraz H11. W ofercie są także lampy ksenonowe (D1S, D2S), żarówki pomocnicze oraz retrofity LED (m.in. W5W, T4W, P21W), a także halogenowe źródła światła do jazdy off-road.

Wiele lat ścisłej współpracy z OSRAM zaowocowało wysokimi standardami jakości, a w efekcie dobrą opinią i uznaniem dla marki. Aby sprostać potrzebom swoich klientów, Neolux zapewnia wysokie standardy na każdym etapie produkcji. Prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez doświadczony zespół inżynierów stanowią podstawę niezawodnych żarówek i lamp, które są produkowane zgodnie z rygorystycznymi niemieckimi normami bezpieczeństwa i jakości.

Zdjęcia

Żarówki halogenowe Neolux H11
Źródło: Osram

O firmie OSRAM

OSRAM (Monachium, Niemcy) jest jednym z dwóch czołowych producentów oświetlenia na świecie. Oferuje pełną gamę produktów – od komponentów (włączając w to także źródła światła i diody elektroluminescencyjne LED), poprzez elektroniczne urządzenia zapłonowe, kompletne oprawy i systemy sterowania, aż po gotowe rozwiązania i usługi oświetleniowe. Zatrudnia ponad 34 tysiące pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2014 (zakończonym 30 września 2014) przychód firmy wyniósł 5,1 mld euro. 8 lipca 2013 roku firma zadebiutowała na giełdach we Frankfurcie i w Monachium (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; Symbol: OSR).
Dodatkowe informacje na www.osram.pl

Kontakt dla prasy

Małgorzata Śmielak
KOMUNIKADO PR

malgorzata.smielak@komunikado.plT: +48 512 125 116
T: +48 22 649 19 53

RSS OSRAM
Aktualności dla prasy

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline