OSRAM na targach Automechanika 2016

OSRAM na targach Automechanika 2016
OSRAM na targach Automechanika 2016
Źródło: Osram
29.09.2016 | Motoryzacja

„Do wszystkiego, co przed Tobą” – pod takim hasłem firma OSRAM podczas targów techniki motoryzacyjnej we Frankfurcie, Automechanika 2016, prezentowała swoje najnowsze rozwiązania.

Jako światowy lider w dziedzinie technologii i innowacji w sektorze oświetlenia samochodowego, firma OSRAM w tym roku po raz kolejny prezentowała szereg nowoczesnych rozwiązań – mówi Hans-Joachim Schwabe, prezes Specialty Lighting w firmie OSRAM. Można było u nas zapoznać się zarówno z produktami o maksymalnych osiągach jak i poprawiających wygląd pojazdu lub komfort jego prowadzenia – dodaje.

LEDriving Xenarc Golf VI Edition

Po reflektorze LEDriving Xenarc dla Audi A4 B7, który pojawił się w 2014 roku, firma OSRAM wprowadza na rynek kolejny – LEDriving Xenarc Golf VI Edition. Dzięki niemu, Golf VI stanie się kolejnym samochodem, w którym zwolennicy legalnego tuningu będą mogli zastąpić reflektory halogenowe homologowanymi ksenonowymi lampami.

Reflektory LEDriving Xenarc Golf VI Edition, wyposażone zostały w palniki ksenonowe serii Xenarc Original D8S do świateł mijania i drogowych, w światła LED do jazdy dziennej oraz najwyższej jakości żarówki pomocnicze. Dla właścicieli Golfów VI projektanci stworzyli trzy specjalne wersje reflektorów: GTI, Black oraz Chrome. Nowość będzie dostępna po targach motoryzacyjnych Essen Motor Show w listopadzie 2016 r.

Rodzina LEDambient Connect

Dla wielbicieli motoryzacyjnych gadżetów oświetleniowych, firma OSRAM wprowadziła trzy nowe produkty. Światła LEDambient Tuning Lights Connect, LEDambient Pulse Connect i LEDambient Hybrid Connect do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego (off-road) pozwalające stworzyć niezliczone barwy i scenariusze świetlne. Jest to możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji LEDambient Connect, która pozwala sterować światłami i konfigurować ich pracę. 

Aplikacja jest kompatybilna z systemami operacyjnymi iOS i Android i można ją pobrać bezpłatnie z Apple Store i Google Play Store.

Spektakularne osiągi Night Breaker Laser, i wyjątkowa trwałość Xenarc Ultra Life i Ultra Life

Dzięki połączeniu innowacyjnej konstrukcji i najnowocześniejszej technologii, żarówka Night Breaker Laser zapewnia szczególnie wysoką skuteczność świetlną. W porównaniu ze standardowymi żarówkami halogenowymi wytwarza do 130% więcej światła, które dodatkowo jest aż o 20% bielsze. Wiązka światła, której zasięg może być dłuższy do 40 metrów, zapewnia jeszcze lepszą widoczność na drodze, a tym samym i większe bezpieczeństwo.

Dzięki ulepszeniu konstrukcji, udało się zwiększyć trwałość żarówek halogenowych serii Ultra Life – i obecnie jest ona aż czterokrotnie dłuższa w porównaniu ze standardowymi produktami. Oznacza to, że w można przejechać nawet do 100 tysięcy kilometrów zanim wymagać będą wymiany. Ponadto, dzięki dekoracyjnej srebrnej oprawce, Ultra Life idealnie sprawdzą się w przezroczystych reflektorach. Żarówki są dostępne w wersji H1, H4, H7 i H11 w zielonym opakowaniu, a producent udziela na nie nawet 4-letniej gwarancji.

Również nowa linia lamp wyładowczych Xenarc Ultra Life oferuje wyjątkową trwałość. Podobnie jak żarówki halogenowe z tej serii, również wersja ksenonowa będzie działać aż czterokrotnie dłużej niż standardowa lampa. Samochody mogą więc osiągnąć przebieg aż do 300 tysięcy kilometrów, zanim trzeba będzie wymienić zużyte palniki. Lampy są dostępne w wersjach: D1S, D2S, D3S i D4S z unikatową dziesięcioletnią gwarancją.

LEDinspect PRO: mocne oświetlenie dla warsztatów

Niezależnie od tego czy mechanik w warsztacie sprawdza podwozie pojazdu na kanale diagnostycznym, korzysta z podnośnika lub zagląda głęboko do komory silnika, nowe lampy inspekcyjne z serii LEDinspect PRO (Slimline 280, Bonnet 1400, Pocket 280, Penlight 150 oraz 150 UV-A) zapewnią niezawodne oświetlenie we wszelkich pracach konserwacyjnych i naprawczych. Można ich używać mocując bezpośrednio do pojazdu za pomocą wbudowanego magnesu lub haczyka, co czyni je idealnym rozwiązaniem do wykonywania zadań, do których trzeba mieć wolne obie ręce. Lampy zasilane są z baterii, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas pracy. Wszystkie są objęte 3-letnią gwarancją.

LEDinspect do mniejszych warsztatów i dla majsterkowiczów

Obok lamp do zastosowań profesjonalnych, firma OSRAM na jesieni wprowadzi także bogaty asortyment produktów LEDinspect  w wersji standardowej. Lampy inspekcyjne Pocket 160, Flashlight 15, Slimline 250, Professional 150 i Headlamp 300 zostały zaprojektowane tak, by zapewniać właściwe światło dla szerokiego zakresu zadań. Producent udziela na nie 2-letniej gwarancji.

Znana jakość w nowym opakowaniu

Firma OSRAM zmieniła opakowania swoich produktów tak, aby ułatwić klientom wybór właściwego źródła światła zgodnego z indywidualnymi preferencjami. Obecnie charakterystycznym cechom źródeł światła przypisano różne kolory. Od teraz żarówki i palniki ksenonowe linii Original (dokładnie takie, jakie są stosowane na pierwszy montaż w niemal połowie nowych samochodów) mają biało-pomarańczowe opakowania, zielone, produkty o podwyższonej trwałości – linia Ultra Life, niebieskie – źródła światła zapewniające wyróżniający wygląd – Cool Blue Intense, a Night Breaker i Silverstar dla ceniących bezpieczeństwo i najsilniejsze światło – ciemnoczerwone. Swój kolor opakowań – szary lub czarny, zależnie od wersji – mają także produkty oparte na technologii LED.

Neolux – marka należąca do OSRAM

Podczas targów można było odwiedzić także stoisko marki Neolux, należącej do firmy OSRAM.

Jej asortyment obejmuje zarówno źródła światła dla wymagającego kierowcy, jak również standardowe żarówki i retrofity LED. Neolux to dobry wybór dla osób szukających bardziej ekonomicznych odpowiedników produktów znanych producentów, a jednocześnie oczekujących światła dobrej jakości.

Zdjęcia

OSRAM na targach Automechanika 2016
Źródło: Osram
LEDriving Xenarc Golf VI Edition
Źródło: Osram
Żarówka Night Breaker Laser
Źródło: Osram
OSRAM na targach Automechanika 2016
Źródło: Osram

O firmie OSRAM

OSRAM (Monachium, Niemcy) jest jednym z dwóch czołowych producentów oświetlenia na świecie. Oferuje pełną gamę produktów – od komponentów (włączając w to także źródła światła i diody elektroluminescencyjne LED), poprzez elektroniczne urządzenia zapłonowe, kompletne oprawy i systemy sterowania, aż po gotowe rozwiązania i usługi oświetleniowe. Zatrudnia ponad 34 tysiące pracowników na całym świecie. W roku obrotowym 2014 (zakończonym 30 września 2014) przychód firmy wyniósł 5,1 mld euro. 8 lipca 2013 roku firma zadebiutowała na giełdach we Frankfurcie i w Monachium (ISIN: DE000LED4000; WKN: LED 400; Symbol: OSR).
Dodatkowe informacje na www.osram.pl

Kontakt dla prasy

Małgorzata Śmielak
KOMUNIKADO PR

malgorzata.smielak@komunikado.plT: +48 512 125 116
T: +48 22 649 19 53

RSS OSRAM
Aktualności dla prasy

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline