Inteligentne sterowanie oświetleniem firmy Traxon Technologies w szpitalu uniwersyteckim w Münster, Niemcy

Projekt oświetlenia: Christian Mentrup, NextMove
08.05.2014
Zastosowanie:  Oświetlenie ogólne, Światło poprawia jakość życia, Zastosowanie w medycynie
Technologia:  Statecznik elektroniczny, LED, Systemy Sterowania Oświetleniem (LMS), Oprawy
Grupa docelowa:  Architekci, Miasta i gminy, Elektrycy, Opieka medyczna

Inteligentne sterowanie oświetleniem firmy Traxon Technologies w szpitalu uniwersyteckim w Münster, Niemcy

Oświetleniem i akustyką w centrum radioterapii w szpitalu uniwersyteckim w Münster można obecnie sterować przy pomocy urządzeń do sterowania oświetleniem firmy Traxon Technologies.

Szczególny nacisk położono na ogólną koncepcję gabinetów zabiegowych na oddziale radioterapii szpitala uniwersyteckiego w Münster – jako uzupełnienie najnowocześniejszej aparatury medycznej. Ciepłe kolory ścian oraz zastosowane oświetlenie zapewniają gabinetom specjalistycznym przytulny nastrój.

Akcenty wizualne zapewniają panele LED zainstalowane na suficie

W zależności od indywidualnych preferencji pacjenci mogą słuchać swojej ulubionej muzyki oraz dobierać rozmaite sekwencje kolorów. Akcenty wizualne, na przykład wyświetlanie promieni świetlnych lśniących w koronie zielonych liści lub pojawianie się fal morskich - zainstalowano panele LED  na suficie oraz oprawy oświetleniowe typu downlights i oświetlenie wnękowe - tworząc nastrój dobrego samopoczucia i zwiększając komfort pacjentów podczas zabiegów. W sytuacjach zagrożenia oświetlenie automatycznie przełącza się na światło białe, zapewniając natężenie oświetlenia na poziomie 500 lx na powierzchniach zabiegowych.

Urządzenia sterujące oświetleniem i urządzenie Butler XT2 firmy e:cue kontrolują nastrój wnętrz i umożliwiają wybór rozmaitych sekwencji kolorów, które można również zmieniać akustycznie. W ten sposób nowoczesny i przytulny nastrój stał się integralną częścią szpitala uniwersyteckiego w Münster.

Galeria zdjęć: nowa koncepcja opracowana przez NextMove wprowadzona w gabinetach zabiegowych

Zastosowane oświetlenie zapewniają gabinetom specjalistycznym przytulny nastrój.
Urządzenia do sterowania oświetleniem firmy Traxon Technologies umożliwiają wybór rozmaitych sekwencji kolorów, które można również zmieniać akustycznie.
Oświetlenie stwarza nastrój dobrego samopoczucia i zwiększa komfort pacjentów podczas zabiegów.

RSS OSRAM
Kanały wiadomości

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline