Światło laserowe w BMW i8: OSRAM jest partnerem systemowym w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań

Diody laserowe to ogromny potencjał dla przyszłości oświetlenia samochodowego.
25.02.2014
Zastosowanie:  Samochodowe źródła światła
Technologia:  Laser
Grupa docelowa:  Wszyscy odbiorcy

Światło laserowe w BMW i8: OSRAM jest partnerem systemowym w tworzeniu innowacyjnych reflektorów przednich

Światło laserowe to kolejny duży krok naprzód w oświetleniu samochodowym od momentu wprowadzenia LED i OLED. Model BMW i8, który pojawi się na drogach jesienią 2014 roku, będzie pierwszym seryjnie produkowanym na świecie pojazdem z reflektorami przednimi działającymi w technologii laserowej, a firma OSRAM jako partner systemowy ma swój ogromny wkład w tworzenie tej innowacyjnej technologii laserowej. Światło laserowe oznacza wielki potencjał dla przyszłości oświetlenia samochodowego: oferuje imponujące właściwości i otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie projektowania.

W ciągu wielu lat pracy z materiałami fluorescencyjnymi firma OSRAM zdobywała umiejętności niezbędne w tej dziedzinie, a także zgromadziła bogate doświadczenie w obszarze podobnych systemów laserowych stosowanych w sprzęcie medycznym (na przykład endoskopowym) i w projektorach wideo.

Światło laserowe ma potencjał, który może stworzyć nowy trend w oświetleniu samochodowym

Technologia laserowa otwiera całkowicie nowe możliwości w projektowaniu reflektorów samochodowych. Diody laserowe są wyjątkowo imponujące, ponieważ w porównaniu z LED są prawie dziesięć razy mniejsze! Oprócz tego charakteryzują się szczególnie wysoką luminancją, która jest o wiele wyższa niż w przypadku innych źródeł światła. To oznacza, że w przyszłości reflektory przednie mogą być jeszcze mniejsze – bez uszczerbku dla światłości. Główna korzyść dla kierowców jest taka, że reflektory świateł przednich mają najdłuższy zasięg, jaki w tej dziedzinie może obecnie zapewnić dostępna technologia świetlna. Takie rozwiązanie daje kierowcy lepszą widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo na drodze.

Światło laserowe ma potencjał, który może stworzyć nowy trend w oświetleniu samochodowym. Jednak jeszcze sporo czasu upłynie, zanim zastosowanie modułów laserowych w reflektorach samochodowych stanie się tak powszechne jak żarówek halogenowych czy też lamp ksenonowych. BMW robi pierwszy krok w kierunku wykorzystania technologii laserowej w reflektorach świateł przednich.

RSS OSRAM
Kanały wiadomości

Specjalne rozwiązania dla motoryzacji

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline