Nagroda młodych talentów Green Photonics dla dr. Jörga Frischeisena

Dr Jörg Frischeisen przyjmuje nagrodę Green Photonics z rąk prof. dr. Ulricha Bullera (Fraunhofer Society) i dr Petera Fischera (Robert Bosch GmbH) (na zdjęciu od lewej).
28.09.2012
Zastosowanie:  Budynki przemysłowe
Technologia:  LED, OLED
Grupa docelowa:  Architekci, Elektrycy, Hurtownie

Nagroda młodych talentów Green Photonics dla dr Jörga Frischeisena

Dr Jörg Frischeisen, Project Manager odpowiedzialny za badania nad luminoforem LED w siedzibie OSRAM w Schwabmünchen, otrzymał nagrodę młodych talentów Green Photonics przyznawaną przez Fraunhofer Society. Dr Frischeisen otrzymał nagrodę za pracę doktorską zatytułowaną „Ekstrakcja światła w organicznych diodach elektroluminescencyjnych (OLED)".

Nagroda Green Photonics dla młodych talentów jest w tym roku przyznawana przez Fraunhofer Society po raz pierwszy. Nagroda skierowana jest dla młodych naukowców z dziedziny inżynierii, nauk przyrodniczych i ekonomii, którzy w sowich pracach prowadzą badania nad zrównoważonym i energooszczędnym zastosowaniem światła. Odpowiednie wykorzystanie światła to klucz do optymalizacji zasobów energetycznych oraz poprawy ochrony środowiska. Praca naukowa dr. Frischeisena wnosi znaczny wkład w rozwój nowych technologii i przedstawia rozwiązania, które mogą być wykorzystywane w przyszłości: młody badacz opisuje w swojej publikacji metody ulepszania ekstrakcji światła w technologii OLED.

Według dr. Frischeisena, wyniki jego badań są nie tylko istotne z naukowego punktu widzenia, ale mają ogromne znaczenie również dla przemysłu. Nagroda jest dowodem na to, jak dużą wagę przywiązuje się w Niemczech do zagadnień związanych z technologią oświetleniową i energetyczną.

LED - oświetlenie innowacyjne i elastyczne

OLED - oświetlenie innowacyjne i estetyczne

© 2017, OSRAM GmbH. Wszystkie prawa zastrzeżone.
LED Floater Headline